Radomscy weterani z medalami mistrzostw Polski

/SzS/
Jerzy Przyborowski (z lewej), nestor radomskiej lekkiej atletyki
Jerzy Przyborowski (z lewej), nestor radomskiej lekkiej atletyki S. Szymczak
W Toruniu odbyły się mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Kilka medali przywieźli sportowcy z regionu radomskiego.

Do zawodów zgłosiło się 413 zawodników i zawodniczek. Tak jak w latach poprzednich Radom był mocno zaakcentowany przez Bogusława Świerczyńskiego. Dwukrotnie w pchnięciu kulą pokonał on mistrza świata, Czesława Roszczaka z Pogorzeli. W kategorii M-70 uzyskał 13,29 m w kuli, natomiast w rzucie dyskiem uzyskał 41,65 m. Były to jedne z najlepszych wyników, toruńskich mistrzostw.
Ciekawy był pojedynek w rzucie młotem, gdzie o medale walczyli dwaj przedstawiciele z naszego regionu - wspomniany Świerczyński oraz Ryszard Krzesiński z Białobrzegów. Ostatecznie Krzesiński rzucił 42,92 m, natomiast Świerczyński 42,19 m. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Jerzy Jabłoński z Olsztyna.
Nestor radomskiej lekkiej atletyki, Jerzy Przyborowski w kategorii M-85 stoczył wyrównaną walkę w biegu na 100 metrów z Kazimierzem Bułczyńskim z Koszalina. Radomianin przegrał o niespełna sekundę (19,42 sek.).
Jerzy Przyborowski wystartował również w biegu na 200 metrów przez płotki. Uzyskując czas 56,74 sek, wywalczył upragnione mistrzostwo Polski.
Jedyna radomianka w mistrzostwach, Dorota Kapusta startowała w kategorii K-45. Z powodzeniem rzucała oszczepem na odległość 20,20 metrów, co dało jej srebrny medal. Zajęła też siódme miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 7,06 m.