Radomska lekkoatletka tuż za podium mistrzostw świata niepełnosprawnych

/sid/
Alicja Fiodorow, wicemistrzyni igrzysk paraolimpijskich rozpoczęła udział w mistrzostwach świata od 4. miejsca w biegu na 400 metrów
Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom zajęła 4. miejsce w biegu na 400 m w mistrzostwach świata niepełnosprawnych.

W Lyonie we Francji trwają mistrzostwa świata niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu zmagań srebrny medal w skoku w dal wywalczył Mariusz Sobczak z RSSiRON Start Radom. Fiodorow rozpoczęła start od biegu na najdłuższym dystansie, 400 m. Z czasem 1 minuta i 1,98 sekundy finiszowała na 4. miejscu. Mistrzynią świata został mistrzyni igrzysk paraolimpijskich, Kubanka Yunidis Castillo z wynikiem 56,58 sek.

Radomska sprinterka wystartuje jeszcze w biegach na 100 i 200 metrów.