Radomska pływaczka walczyła z najlepszymi

/sid/
Paulina Nogaj zajęła 5. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym w czasie mistrzostw Polski seniorów archiwum
Z grona siedmiorga zawodników Wodnika Radom, jedynie Paulina Nogaj zdołała wywalczyć miejsca w finałach rozegranych w Olsztynie mistrzostw Polski seniorów w pływaniu. Dodatkowo radomianka wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorów.

W Olsztynie rozegrano mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Wystartowali w nim zawodnicy radomskiego klubu, działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu. Z grona siódemki młodych radomian, medalistów mistrzostw Polski juniorów, najlepiej wypadła Paulina Nogaj. Jako jedyna zdołała awansować do ścisłego finału i to w dwóch konkurencjach. Najlepiej zaprezentowała się w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Czas 1 min. 2,84 sek. dał jej 5. miejsce i okazał się przepustka na mistrzostwa Europy juniorów. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym Nogaj była dziesiąta. Pozostali radomianie, Renata Wietrzyńska, Adrianna Mendyk, Aleksandra Przybysławska, Magdalena Sońta, Jakub Fedorowicz i Krzysztof Kozera zajmowali miejsca poza finałami.