Radomski kierowca kartingowy poza podium finału światowego

/sid/
Filipowi Wójcikowi nie udało się stanąć na podium finału światowego Pucharu Rok
Filipowi Wójcikowi nie udało się stanąć na podium finału światowego Pucharu Rok J. Stobiecki
Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego zajął 26. miejsce w finale światowym kartingowego Pucharu Rok, w kategorii Mini Rok.

Triumfator europejskiego finału pucharu nie ukrywał nadziei na dobry start w rozgrywanym we Włoszech na torze w Lonato finale światowym. W kwalifikacjach radomianin uzyskał 22 czas. Biegi eliminacyjne ukończył na 9 i 14. miejscu. Trzeciego wyścigu eliminacyjnego nie ukończył i walkę o miejsce w finale zakończył na 29. pozycji.

- Po dobrym starcie, niestety doszło do kolizji - relacjonuje Grzegorz Wójcik, tata Filipa. - Na pierwszym okrążeniu, w trzecim zakręcie, jeden z rywali wjechał w tył gokarta Filipa, wypychając go poza tor. Zdołał wrócić, ale nie był w stanie odrobić wszystkich strat.

Ostatecznie, ambitnie jadący radomski kierowca przekroczył linię mety jako dwudziesty szósty. Wygrał Amerykanin Logan Sargeant. Najlepszy z Polaków, Marcel Grudziński był ósmy.