Radomski kierowca na podium wyścigów w Radomiu

/sid/
Filip Wójcik z Moto Klubu Radom wygrał jeden z czterech wyścigów 3. rundy Pucharu Rok, rozegranej na torze w Radomiu. Dwukrotnie zajął 3. miejsce J. Stobiecki
Jedno pierwsze i dwa trzecie miejsca udało się wywalczyć radomskiemu kierowcy, w czasie rozegranych na torze w Radomiu, zawodach 3. rundy Pucharu Rok. Najlepszym z radomian okazał się Filip Wójcik z Moto Klubu Radom, startujący w kategorii Junior Rok.

Przez dwa dni, na radomskim torze trwały zmagania kierowców w ramach 3. rundy Pucharu Rok oraz Pucharu Easykart. W każdej z kategorii rozegrano cztery wyścigi. Każdy z nich zaliczany jest do wyników rundy i klasyfikacji sezonu. W stawce nie zabrakło zawodników z obu radomskich klubów. Gospodarze, Automobilklub Radomski wystawili dwuosobową reprezentację. W kategorii Rok 125 ścigał się Arkadiusz Balcer, zajmując dwukrotnie piąte, raz szóste i raz siódme miejsce. Drugi z zawodników Automobilklubu Radomskiego, Mateusz Krupa wystartował w kategorii Baby Rok. W gronie najmłodszych kierowców walczył także Jakub Wójcik z Moto Klubu Radom. Lepiej spisał się Krupa, który w rundzie sklasyfikowany został na 6. miejscu (dwa razy siódmy, raz szósty i raz piąty). Jakub Wójcik ukończył tylko dwa wyścigi, na 11 i 12. miejscu, kończąc zawody na 12. pozycji.

Znacznie lepiej spisał się starszy z braci Wójcików, Filip, który wystartował w kategorii Junior Rok. Po piątym miejscu w pierwszym wyścigu, wygrał drugi wyścig, rozgrywany w niezwykle trudnych warunków, po intensywnych opadach deszczu. W niedzielnych wyścigach Filip Wójcik był dwukrotnie trzeci. Drugi z zawodników Moto Klubu, Dawid Dziocha, debiutant, zajął raz 8. miejsce, dwukrotnie 13. miejsce i raz 14. miejsce. W klasyfikacji zawodów F. Wójcik zajął 3. miejsce, a Dziocha 13. W klasyfikacji sezonu F. Wójcik awansował na 4. miejsce.

W kategorii Super Rok wystartował najbardziej doświadczony z grona radomian, Jarosław Kruk. Jedno 9. miejsce, dwie 13. pozycje i 12. miejsce w poszczególnych wyścigach dały mu 12. miejsce w klasyfikacji rundy. W najliczniej obsadzonej kategorii Mini Rok wystartowało 24 zawodników. Kamil Donicz z Moto Klubu finiszował w pierwszym wyścigu na 7. miejscu. Kolejne wyścigi ukończył na 14. pozycji i dwukrotnie na 10. miejscu, co dało mu 10. miejsce w klasyfikacji rundy. W wyścigach Pucharu Easykart radomianie nie startowali.