Radomski "Medyk" już po remoncie, szkoła zdecydowanie lepiej wygląda i są lepsze warunki do nauki

Sok
"Medyk" w Radomiu już po generalnej modernizacji.
"Medyk" w Radomiu już po generalnej modernizacji. Archiwum szkoły
Udostępnij:
Radomski "Medyk" zyskał nowy blask. Właśnie zakończył się ostatni etap modernizacji placówki przy placu Stare Miasto.

Zakończenie prac w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, zwanym popularnie "Medykiem" zbiegło się z innymi wydarzeniami w szkole. 31 stycznia zakończył się rok szkolny dla klas technik elektroradiolog, asystentka stomatologiczna oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych technika usług kosmetycznych i opiekuna medycznego.

Spotkanie w placówce było również rozpoczęciem roku szkolonego dla kierunku technik sterylizacji medycznej – nowość w ofercie dydaktycznej CKZiU – i higienistki stomatologicznej. Gospodarzem wydarzenia była dyrektor CKZiU w Radomiu Agnieszka Stolarczyk
Przypomnijmy, że 2015 roku budynek przy placu Stare Miasto wszedł w posiadanie Centrum. Ze względu na stan techniczny budynku, jego wykorzystanie było częściowe. Priorytetem dla dyrekcji szkoły stała się jego modernizacja. Przy wsparciu i pracy Samorządu Województwa Mazowieckiego, Marszałka Adama Struzika oraz samego Medyka, miejsce to dziś tętni życiem.

- Budynek na Starym Mieście wymagał gruntownego remontu. Początki prac były naprawdę trudne, ale udało się - mówi dyrektor Agnieszka Stolarczyk.
Modernizacja odbyła się w dwóch etapach. Pierwszy rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Obejmował on kompleksową modernizację kotłowni, instalacji elektrycznej, teletechnicznej i przeciwpożarowej. W budynku zamontowano klimatyzację, ocieplono dach, odnowiono sale dydaktyczne i pomieszczenia administracyjne. Dokonano także adaptacji budynku dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji tego etapu to ponad 3 035 900 złotych.
Drugi etap rozpoczął się w lipcu 2019 roku. Dotyczył on zagospodarowania terenu wokół budynku i robót towarzyszących. Położono kostkę brukową, uregulowano zieleń, zamontowano nowe ogrodzenie i bramę wjazdową. Zastosowano monitoring przeciwpożarowy, system oddymiania. Dokończono remont bazy noclegowej. Zainstalowano windę, platformę schodową i schodołaz gąsienicowy dla osób niepełnosprawnych. Wartość prac to 2 906 320 złotych. Całość prac kosztowała więc ponad 5,9 miliona złotych. Teraz budynek przy placu Stare Miasto 10 jest na miarę XXI wieku.
Cele, które dyrekcja szkoły sobie postawiła, zostały zrealizowane. Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego planowane rezultaty kluczowe zostały osiągnięte.

- Radomski Medyk rozwija się. Jest konkurencyjny na rynku radomskim. Wyróżnia się wspaniałą bazą dydaktyczną, świetnie wyszkoloną kadrą nauczycielską, doskonale wyposażonymi pracowniami. W latach 2017 i 2018 szkoła otrzymała w Polsce wyróżnienie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Celem, który także chciano osiągnąć było zwiększenie rekrutacji i udało się to. W ciągu trzech ostatnich lat zwiększono ilość przeprowadzonych kursów o 70 procent - wylicza pani dyrektor.

Szkoła podlegająca pod Samorząd Województwa Mazowieckiego umożliwia kształcenie dorosłych bezpłatnie. Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania ze staży unijnych. Ucząc się w radomskim Medyku słuchacz może zarobić 2 tysiace złotych odbywając staż w placówkach na terenie Mazowsza.

MiG w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Województwo radomskie.

Proszę nie wspominać w Radomiu o Struzikach,Ruszczykach czy Rajkowskich.

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie