Radomski okręg piłkarski przeznaczy 200 tys. złotych dla klubów!

SzS
Sławomir Pietrzyk prezes ROZPN chce przeznaczyć 200 tysięcy dla klubów!
Sławomir Pietrzyk prezes ROZPN chce przeznaczyć 200 tysięcy dla klubów! Sylwester Szymczak
W kwietniu Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przeznaczy co najmniej 200 tysięcy złotych dla klubów w regionie. Prezes Sławomir Pietrzyk jest zdania, że rozgrywki ruszą dopiero po świętach wielkanocnych.

Koronawirus mocno daje się we znaki klubom piłkarskim w całej Polsce. W regionie radomskim, okręg próbuje pomóc klubom. Już wiadomo, że w kwietniu zarząd zdecyduje o przekazaniu co najmniej 200 tysięcy dla klubów.
- Przez kilka lat pracy udało nam się wypracować spore oszczędności. Znaleźliśmy się w tak trudnej sytuacji, że te pieniądze należą się klubom. Oczywiście te grające w wyższych ligach dostaną najwięcej i te niżej, stosunkowo mniej. O dokładnych sumach będziemy mówić po kwietniowym zarządzie - wyjaśnia prezes Sławomir Pietrzyk.

Prezes okręgu nie ukrywa, że odbiera sporo telefonów od klubowych działaczy,którzy obawiają się o przyszłość swoich klubów. Sławomir Pietrzyk uważa, że to jest najlepszy czas, aby piłkarze, trenerzy, działacze usiedli do wspólnego stołu i porozmawiali o problemie.

- Uważam, że wszyscy musimy ponieść konsekwencje i z czegoś zrezygnować. Inaczej kluby nie przetrwają tych trudnych tygodni. Już teraz działacze muszą usiąść z piłkarzami do rozmów i negocjować kontrakty. Apeluję o rozsądek do wszystkich - dodaje prezes Pietrzyk.

Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki ruszą w połowie kwietnia tuż świętach wielkanocnych. Nikt nie wie, co będzie dalej, jeśli meczów po świętach nadal nie będzie można rozgrywać.

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie