Radomski Piknik Naukowy 2017. Tłumy oglądają pokazy i...

  Radomski Piknik Naukowy 2017. Tłumy oglądają pokazy i doświadczenia na deptaku

  Tadeusz Klocek, Antoni Sokołowski

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radomski Piknik Naukowy 2017.
  1/38
  przejdź do galerii

  Radomski Piknik Naukowy 2017. ©Tadeusz Klocek

  Pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne, praktyczne wykonywanie choćby protez, warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie - to wszystko można zobaczyć podczas VIII Radomskiego Pikniku Naukowego.
  Piknik trwa w Radomiu po raz ósmy. W świat wiedzy uczestników wprowadzali uczniowie radomskich szkół i studenci naszych uczelni. Publiczność stanowiły głownie dzieci, ale nie tylko, bo świetnie bawili się też dorośli.

  - Nie wiedziałam, że odkurzacz da się wykorzystać jako strzelbę na kulki - cieszyła się Ania, gdy skorzystała z prezentacji przygotowanej przez uczniów gimnazjum numer 22.

  Goście pikniku zgłębiali tajniki doświadczeń chemicznych, fizycznych, oglądali świat pod mikroskopem.
  Poprzez zabawę zwiedzający dowiadywali się, jak działa silnik elektryczny i dlaczego wybuchają wulkany, a tornada zrywają dachy, albo czym są ruchome piaski. Chętni przeprowadzali reakcje chemiczne, samodzielnie hodowali kryształy, prowadzili obserwację życia pod mikroskopem.

  Podczas pikniku przekazywano wiedzę w zabawny i przystępny sposób. Ale można było też zbadać własne ciało. Na miejscu wykonywano choćby badania włosów i skóry głowy.

  - To innowacyjna metoda, która pozwala nam lepiej przygotować się do pielęgnacji włosów. Tego uczymy się w naszych klasach fryzjerskich - mówiła Katarzyna Kołodziejska, dyrektorka szkół ZDZ.

  Podczas pikniku rozstrzygnięto też V Wojewódzki Konkursu Fotograficzny „Światło w krajobrazie”. Laureatom gratulował prezydent Radosław Witkowski. Kto chciał, mógł też oddać honorowo krew w ambulansie, czy podziwiać popisy akrobatyczne uczennic Zespołu Szkół Integracyjnych.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>