Radomski Piknik Naukowy 2017. Tłumy oglądają pokazy i...

  Radomski Piknik Naukowy 2017. Tłumy oglądają pokazy i doświadczenia na deptaku

  Tadeusz Klocek, Antoni Sokołowski

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radomski Piknik Naukowy 2017.
  1/38
  przejdź do galerii

  Radomski Piknik Naukowy 2017. ©Tadeusz Klocek

  Pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne, praktyczne wykonywanie choćby protez, warsztaty kosmetyczne, fryzjerskie - to wszystko można zobaczyć podczas VIII Radomskiego Pikniku Naukowego.
  Piknik trwa w Radomiu po raz ósmy. W świat wiedzy uczestników wprowadzali uczniowie radomskich szkół i studenci naszych uczelni. Publiczność stanowiły głownie dzieci, ale nie tylko, bo świetnie bawili się też dorośli.

  - Nie wiedziałam, że odkurzacz da się wykorzystać jako strzelbę na kulki - cieszyła się Ania, gdy skorzystała z prezentacji przygotowanej przez uczniów gimnazjum numer 22.

  Goście pikniku zgłębiali tajniki doświadczeń chemicznych, fizycznych, oglądali świat pod mikroskopem. Poprzez zabawę zwiedzający dowiadywali się, jak działa silnik elektryczny i dlaczego wybuchają wulkany, a tornada zrywają dachy, albo czym są ruchome piaski. Chętni przeprowadzali reakcje chemiczne, samodzielnie hodowali kryształy, prowadzili obserwację życia pod mikroskopem.

  Podczas pikniku przekazywano wiedzę w zabawny i przystępny sposób. Ale można było też zbadać własne ciało. Na miejscu wykonywano choćby badania włosów i skóry głowy.

  - To innowacyjna metoda, która pozwala nam lepiej przygotować się do pielęgnacji włosów. Tego uczymy się w naszych klasach fryzjerskich - mówiła Katarzyna Kołodziejska, dyrektorka szkół ZDZ.

  Podczas pikniku rozstrzygnięto też V Wojewódzki Konkursu Fotograficzny „Światło w krajobrazie”. Laureatom gratulował prezydent Radosław Witkowski. Kto chciał, mógł też oddać honorowo krew w ambulansie, czy podziwiać popisy akrobatyczne uczennic Zespołu Szkół Integracyjnych.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ