Radomski szybownik Grzegorz Socha w czołówce krajowej. Radomski Aeroklub tętni życiem

Janusz Petz
Janusz Petz
Grzegorz Socha przez większą część zawodów zajmował medalowe trzecie miejsce, ale ukończył zawody na 4 pozycji. Roman Poterała
Młody radomski pilot szybowcowy Grzegorz Socha znalazł się na 4. miejscu w Krajowych Zawodach Szybowcowych, które rozgrywano w Ostrowie Wielkopolskim. Inni radomscy szybownicy zaznaczyli swoją obecność na rozgrywanych w tej miejscowości Mistrzostwach Polski w klasie Club.

W dniach od 17 l do 25 lipca odbywały się na lotnisku w Ostrowie Wielkopolskim 18 Mistrzostwa Polski w klasie Club oraz Krajowe Zawody Szybowcowe Ostrów Glide 2020.

Ze zmiennym szczęściem

W zawodach wzięło udział trzech pilotów Aeroklubu Radomskiego: Marek Biały i Jarosław Michaluk startowali w klasie Club, natomiast nasz najlepszy junior Grzegorz Socha latał w Krajowych Zawodach Szybowcowych. Na trasach liczących od 140 do 440 kilometrów, rozgrywanych w prawie tropikalnych warunkach atmosferycznych nasi piloci walczyli ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie Marek Biały zajął 27 miejsce a Jarek Michaluk 31.

Ze sporym niedosytem wrócił Grzegorz Socha który zajmując przez prawie całe zawody 3 miejsce, w ostatniej ósmej konkurencji nie ukończył przelotu lądując w terenie przygodnym i ostatecznie zajął najgorsze dla sportowca - miejsce tuż za podium.