Radomski Uniwersytet podpisał porozumienie z czterema klubami (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Władze uczelni UTH Radom i przedstawiciele radomskich klubów Sylwester Szymczak
Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny w Radomiu, podpisał porozumienie o współpracy z czterema radomskimi klubami sportowymi. Jest też zapewnienie władz uczelni, że reaktywowany będzie Akademicki Związek Sportowy.

Radomska uczelnia podpisała umowę z siatkarskimi klubami WKS Czarni Radom, E. Leclerc Moya Radomka, koszykarskim Hydrotruckiem Radom i lekkoatletyczną Optimą Radom.
Dzięki współpracy studenci wychowania fizycznego będą mogli obserwować metody szkolenia w poszczególnych dyscyplinach, uczestniczyć i asystować w zajęciach treningowych. Będzie to również współpraca badawczo - naukowa, gdzie nauczyciele akademiccy i studenci będą mogli prowadzić badania z wykorzystaniem sprzętu i infrastruktury będących na wyposażeniu UTH. Kluby w przyszłości będą mogły zatrudniać u siebie najlepszych studentów, jako trenerów.

Umowę podpisano w obecności rektora, prof. Sławomira Bukowskiego, wiceprezydenta Radomia, Mateusza Tyczyńskiego, a także przedstawicieli wymienionych klubów.
- Uczelnia to Radom. Chcemy, żeby identyfikowała się z naszym miastem. Również przez sport, bo mamy w Radomiu silne kluby. Nie ukrywam, że bardzo chcemy reaktywować upadły jakiś czas temu AZS - mówi rektor Bukowski.

- To porozumienie i reaktywacja Akademickiego Związku Sportowego, to znakomity pomysł. Niegdyś przecież sam grałem w AZS, gdy uczelnia była Politechniką.Zdobyliśmy dwukrotnie akademickie mistrzostwo Polski, awansowaliśmy do pierwszej ligi - wspominał Piotr Kardaś, prezes Hydrotrucku.
Również Łukasz Kruk, dyrektor sportowy Radomski, przypomniał, że żeńska siatkówka przetrwała trudne czasy właśnie dzięki uczelni.
- Warto przypomnieć, że kiedy upadła Radomka, to sekcja żeńska działała właśnie na Politechnice, przy wsparciu Jadaru. Może w przyszłości warto, aby na uczelni działała prężna sekcja, która mogłaby być silnym zapleczem dla naszej drużyny - mówił dyrektor Kruk.

Odpadamy, jedziemy do domu. "Studio Kadra" po meczu Polska - Szwecja

Wideo

Dodaj ogłoszenie