RCS Cerrad Czarni Radom powalczą w weekend o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Michał Nowak
RCS Cerrad Czarni Radom zagrają w sobotę i w niedzielę w Legionowie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Michał Nowak
Siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom w dniach 29-30 kwietnia (sobota-niedziela) powalczą w turnieju finałowym Młodzieżowych mistrzostw Polski.

W Legionowie wystąpi cztery zespoły. Dwa z nich to drużyny, które awansowały z fazy play-off Młodej Ligi, a dwa z kwalifikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Z rozgrywek Młodej Ligi oprócz radomian promocję uzyskał BBTS Bielsko-Biała, natomiast z kwalifikacji PZPS EspadonSzczecin oraz MOS Wola Warszawa.

Radomianie w fazie zasadniczej w swojej grupie zajęli trzecie miejsce, natomiast w fazie play-off pokonali kolejno Jastrzębski Węgiel oraz Lotos Trefl Gdańsk.

BBTS pokonał natomiast Indykpol AZS Olsztyn i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a wcześniej wygrał grupę A w fazie zasadniczej.
Cel radomian na sobotnio-niedzielny turniej jest jeden i jest nim złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W sobotnim półfinale radomianie zagrają z Espadonem Szczecin o godzinie 17.30. Mecz o trzecie miejsce rozegrany zostanie dzień później o 15, natomiast finał o 17.30.