Region radomski. Próbna matura 2017 z języka polskiego "Echa...

  Region radomski. Próbna matura 2017 z języka polskiego "Echa Dnia" [arkusze i odpowiedzi]

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Maturę próbną pisały między innymi Zuzanna Pawlicka i Klaudia Włodarczyk z X LO im. Konarskiego w Radomiu. - Pytania nie były takie łatwe - mówiły l
  1/9
  przejdź do galerii

  Maturę próbną pisały między innymi Zuzanna Pawlicka i Klaudia Włodarczyk z X LO im. Konarskiego w Radomiu. - Pytania nie były takie łatwe - mówiły licealistki. ©Tadeusz Klocek

  W środę ruszyła próbna matura z „Echem Dnia”. A w czwartek, uczniowie radomskich szkół zmierzą się z matematyką.
  ZOBACZ KONIECZNIE - MATURA 2017 Z JĘZYKA POLSKIEGO - ODPOWIEDZI ARKUSZ CKE [PODSTAWA ROZSZERZENIE]

  Próbna matura w X Liceum Ogólnokształcącym imienia Konarskiego w Radomiu


  - Pytania były dość trudne, dla nas najbardziej wymagające było napisanie rozprawki na podstawie jednej z ksiąg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza - mówili w maturzyści, którzy wczoraj przystąpili do próbnej matury przygotowanej między innymi przez naszą redakcję.

  Kilka tysięcy uczniów w regionie radomskim podeszło do próbnego egzaminu. W środę od godziny 9.00 uczniowie zasiedli do próby z języka polskiego. Tak było między innymi w Zespole Szkół numer 1 w Przysusze, liceum w Pionkach, czy w radomskich liceach nr IV, V, VI, czy X.

  - Warto zawsze spróbować, jak wygląda przygotowanie do tego najważniejszego egzaminu. W maju to może nam zaprocentować - mówili uczniowie z X Liceum Ogólnokształcącego.

  ZOBACZ ARKUSZ MATURY PRÓBNEJ 2017 Z JĘZYKA POLSKIEGO
  ZOBACZ MODEL OCENIANIA MATURY PRÓBNEJ 2017 Z JĘZYKA POLSKIEGO
  Maturzyści z respektem podeszli do próbnego egzaminu. Jak zauważyli uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, przydatna była wiedza z wcześniej przerobionych lektur.

  - Okazuje się, że „Pan Tadeusz” może sprawić trochę kłopotu. Były też pytania z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, a najłatwiejsze dotyczyły czytania ze zrozumieniem - mówiły Martyna Dwojak i Wioletta Szeliga z klasy III b.
  Inni uczniowie z tej klasy dodawali, że ważne jest dla nich, by poznać skalę trudności pytań, zagadnienia stawiane z języka polskiego.

  - Teraz jest okazja, by jeszcze nadrobić ewentualne braki, douczyć się, by już na prawdziwej maturze wszystko było jak należy, a czasu nie zostało już tak dużo - powiedział Wiktor Karoń, dyrektor X LO w Radomiu.

  Regionalną Próbną Maturę przygotowało „Echo Dnia” wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Urzędem Miasta w Kielcach i Radiem Kielce. Przygotowaniem arkuszy zajął się Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach (język polski i matematyka) i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (język angielski).


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ