Remis Oskara Przysucha, przegrana Pilicy Białobrzegi

/W.Ł./
Kacper Wnuk (w środku w biało-czerwonej koszulce) w nowym sezonie będzie grał w Oskarze Przysucha. Adrian Nitzki.
4:4 zremisowali piłkarze Oskara Przysucha w meczu kontrolnym z Powiślakiem Końskowola. Mecz rozegrano w Wieniawie. Pilica Białobrzegi uległa 0:2 Mazurowi w Karczewie.

Mazur Karczew - Pilica Białobrzegi 2:0 (2:0)
Bramki: Skóra 23, Falkowski 28.
Pilica: Wnukowski - Krajewski, Moryc, Białecki, Karasek - Borzęcki, Janowski, Wojtkielewicz, Ziemnicki, Rudnicki, Bogacz oraz Jaszczak, Stróżka, Zawisza.

Pilica zagrała w Karczewie z czwartoligowym Mazurem bardzo osłabiona, ale w żadnym stopniu nie usprawiedliwia to faktu, że białobrzeska drużyna zaprezentowała się po prostu źle, a wręcz fatalnie.

Grę Pilicy obserwowali z boku prezesi klubu, Jacek Kacprzak i Marcin Sasak. Był także Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów, który jako szef gminy zabiega, żeby w klubie nie zabrakło pieniędzy. Kilku piłkarzy, który zagrali w tym spotkaniu w Pilicy przerosła wyraźnie trzecia liga. - Nie widzę, żebyście jeździli na dupach - mówił w przerwie do piłkarzy, Marcin Sasak. Obie bramki zdobyte przez Mazura obciążają konto testowanego bramkarza Norberta Wnukowskiego. Przy pierwszym golu przepuścił piłkę pod brzuchem. Przy drugiej bramce, źle ustawił sobie sam mur i źle sam był ustawiony w bramce.
W Pilicy zabrakło kontuzjowanych, Aleksieja Dubiny, Marcina Figla, Marcina Bykowskiego, Łukasza Krupnika, Marcina Rawskiego, Bartłomieja Rotuskiego, Filipa Kacperkiewicza (urazy) i Daniela Barzyńskiego (praca).

Oskar Przysucha - Powiślak Końskowola 4:4 (4:1).
Bramka: Madej 13, 33, Wnuk 34, Obuch 45 - Kopeć 16, 70, Burczaniuk 66, 85.
Oskar, 1 połowa: Adamczyk - K. Michalski, Mazur, Jaworski, Kornacki - Obuch, Żurawski, Maciejczak, Czpak - Wnuk, Madej.
Oskar, 2 połowa: Czarnota - K. Michalski, Mazur, Moskwa, Włodarczyk - Lewiński, Żurawski (87 Nowak), Maciejczak (67 Śliwiński), Sapieja - Skałbania, Kowalczyk.

- Atak dobrze, defensywa do poprawy - powiedział po meczu z Powiślakiem Końskowola, Adrian Nitzki, wiceprezes do spraw sportowych Oskara Przysucha.
W pierwszej połowie, kiedy podopieczni trenera Arkadiusza Grzyba grając w mocnym składzie, strzelili cztery gole, ale mogli ich strzelić dwa razy dominowali na boisku. Ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Kacpra Wnuka w samo okienko bramki. Pierwszy gol padł po zagraniu Piotra Kornackiego i strzale głową Bartłomieja Madeja. Drugą zdobył także Madej, który z metra skierował futbolówkę do siatki. Czwartego gola strzelił Grzegorz Obuch uderzeniem piłki pod poprzeczkę. W drugiej połowie w szeregach Oskara był chaos i Powiślak doprowadził do wyrównania.

Po meczu wyjaśniło się sporo spraw kadrowych. Oskar pozyskał: Kacpra Wnuka (Radomiak Radom), Daniela Żurawskiego (Targówek Warszawa), Pawła Maciejczaka ( Sokół Sokolniki Mokre), Kamila Lewińskiego (powrót z wypożyczenia do Pilicy Białobrzegi), Kacpra Michalskiego (Sparta Jazgarzew) i Bartłomieja Mazura (GTV Stadion Śląski).
Z Oskara odchodzą:Marcin Wiatrak, Daniel Siwek, Patryk Gil, Bartłomiej Książek, Jakub Dadasiewicz, Norbert Rdzanek, Robert Grylak.
Oskar nadal jest zainteresowany: Bartłomiejem Madejem (Pilica Przedbórz), Patrykiem Czarnotą (Broń Radom, ostatnio Orzeł Wierzbica), Hubertem Śliwińskim (Górnik Zabrze).