Remis Radomiaka z FC Slovacko na zakończenie zgrupowania w Czechach

Michał Nowak
Piłkarze Radomiaka rozegrali ostatni sparing podczas zgrupowania w Czechach.
Piłkarze Radomiaka rozegrali ostatni sparing podczas zgrupowania w Czechach. radomiak.pl
Piłkarze Radomiaka w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Uherskim Brodzie zremisowali 1:1 z ósmym zespołem ubiegłego sezonu czeskiej ekstraklasy, 1. FC Slovacko

1. FC Slovacko - Radomiak Radom (1:0)
Bramki: Danicek 35 - Stanisławski 60
Radomiak: Banasiak - Spychała, Grudniewski, Gurzęda (68 Kucharski), Sulkowski, Kościelny, Filipowicz (46 Gawron) (74 Stróżka), Kwiek (62 Agu), Cupriak (42 Stanisławski), Lenadro (85 W. Puton), Brągiel.

Radomiak zakończył pięciodniowe zgrupowanie w czeskim Uherskim Brodzie sparingiem z ósmym zespołem ostatniego sezonu czeskiej ekstraklasy, 1. FC Slovacko.

Trener Verner Licka od pierwszych minut dał szansę gry między innymi testowanemu środkowemu obrońcy ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, 29-letniemu Piotrowi Gurzędzie.

Pierwsze zagrożenie gospodarze stworzyli już w piątej minucie, ale Danickowi zabrakło niewiele, aby skierować piłkę do siatki. Radomiak solidnie prezentował się na tle wyżej notowanego rywala, ale to Czesi zdobyli bramkę jako pierwsi. Obrońcy Radomiaka wybili piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska, ale przed polem karnym dopadł do niej Danicek, który precyzyjnym strzałem dał prowadzenie zespołowi Slovacko. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

W 39 minucie doszło do groźnie wyglądającego starcia pomiędzy Cupriakiem a Simko. Zawodnik Radomiaka musiał zostać zmieniony. W jego miejsce pojawił się Stanisławski.

Tuż przed przerwą Czesi mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał głową Kosuta był minimalnie niecelny.

Od początku drugiej połowy zieloni dążyli do wyrównania, choć nastawiali się bardziej na grę z kontry. W 60 minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. W pola karne dośrodkował Brągiel, a Stanisławski strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Wcześniej w Czechach Radomiak rozegrał dwa sparingi. Najpierw przegrał z ekstraklasowym FC Fastav Zlin 1:4, a potem pokonał rezerwy tego klubu 4:0.