Roberto Alves z Radomiaka Radom w jedenastce kolejki

Filip Węglicki
Roberto Alves z Radomiaka strzelił zwycięską bramkę w meczu z Piastem Gliwice.
Roberto Alves z Radomiaka strzelił zwycięską bramkę w meczu z Piastem Gliwice. Marek Kwasowski
24 października, w poniedziałek Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:1. Jednym z jaśniejszych punktów w drużynie Zielonych był Roberto Alves.

Roberto Alves w meczu z Piastem spędził na boisku 84 minuty. Szwajcar dał prowadzenie Zielonym i ustalił wynik meczu na 2:1 na korzyść zespołu z Radomia. Alves strzelił bramkę w 72 minucie spotkania, uderzył wolejem z pierwszego kontaktu zza pola karnego i po rykoszecie pokonał bramkarza Piasta. Jak się później okazało był to gol na wagę zwycięstwa. Alves za swój wyczyn został wyróżniony przez Ekstraklasę wyborem do najlepszej jedenastki 14. kolejki.