Rosa Radom awansowała do półfinału Pucharu Polski!

SzS
Najskuteczniejszy w Rosie - CJ Harris
Najskuteczniejszy w Rosie - CJ Harris Albert Kaczmarzyk
W meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, Rosa Radom wygrała z Polskim Cukrem Toruń. Mecz rozgrywano w Dąbrowie Górniczej. Sukces jest tym większy, że przez około 38 minut radomska drużyna przegrywała. W sobotę o godz. 15.30 Rosa zagra w półfinale.

Rosa Radom67
Polski Cukier Toruń65
(10:20, 22:17, 23:13)
Rosa: Thomas 0, Witka 6, Harris 18, Sokołowski 13, Zajcew 6, Szymkiewicz 5, Adams 4, Bonarek 3, Hajrić 12.
Toruń: Cummings 11, Śnieg 2, Sulima 7, Milosević 0, Wiśniewski 11, Kornilenko 6, Gibson 8, Michalak 15, Perka 5.

Radomski zespół katastrofalnie rozpoczął ten mecz. Po trzech minutach pierwsze punkty zdobył Michał Sokołowski, zaś po pięciu minutach torunianie prowadzili już 16:2. Wszystkie pierwsze punkty dla Rosy zdobył ten właśnie zawodnik efektownymi “wsadami”. Pierwszą kwartę rywale zakończyli z przewagą dziesięciu punktów (20:10). Dobrze grał były zawodnik Rosy, Danny Gibson.
Próbowali gonić
Rosa przebudziła się w drugiej kwarcie i powoli, małymi kroczkami zaczęli niwelować stratę. Przede wszystkim poprawili skuteczność, bo na początku meczu pozostawiała ona wiele do życzenia. W 18 minucie było już tylko 28:31, ale na przerwę torunianie schodzili prowadząc różnicą pięciu “oczek”. Powoli jednak radomska drużyna odzyskała wigor.
Wybijani z rytmu
Pojedynek oglądał trener reprezentacji Polski, Mike Taylor. Każdy z polskich zawodników szczególnie chciał się pokazać. Po przerwie Rosa próbowała gonić, gdy już była bliska, to torunianie celnymi rzutami z dystansu wybijali radomską drużynę z rytmu. W końcówce Rosa traciła tylko punkt (58:59), chwilę później pierwszy raz wyszła na prowadzenie. CJHarris zdobył pięć ważnych punktów. W ostatnich sekundach radomianie nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Harmonogram Dąbrowa Górnicza Basket Cup 2016: MKS Dąbrowa Górnicza – Energa Czarni Słupsk - mecz zakończył się po zamknięciu wydania gazety. Piątek 19 lutego:Stelmet BC Zielona Góra – Asseco Gdynia, godz. 18, Anwil Włocławek – Polfarmex Kutno, godz. 20.30. Sobota 20 lutego. I półfinał: Rosa Radom – Dąbrowa Górnicza/Energa Czarni, godz. 15.30, II półfinał: Stelmet/Asseco – Anwil/Polfarmex, godz. 18, Niedziela finał Dąbrowa Górnicza Basket Cup 2016, godz. 20. aą