Rosa Radom jedzie do mistrza Polski i nie jest bez szans

SzS
Michał Sokołowski (z piłką)
Michał Sokołowski (z piłką) S. Szymczak
W niedzielę o godz. 12.40 radomska drużyna zagra z mistrzem Polski, Stelmetem Zielona Góra na wyjeździe. To spotkanie zostanie pokazane na żywo w telewizji Polsat Sport. Wynik tej konfrontacji będzie miał ogromne znaczenie dla końcowego układu tabeli.

Na jedną kolejkę przed końcem ,sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa, a możliwości jest wiele. Najważniejsze, aby radomska drużyna wygrała i nie patrzyła na innych.

Jeśli Rosa zwycięży, a jednocześnie Polski Cukier Toruń przegra z Turowem w Zgorzelcu, to Rosa zajmie czwarte miejsce. Może się tak zdarzyć, że przegra Rosa, przegra Cukier, a MKS Dąbrowa Górnicza wygra z Polfarmexem Kutno, to wówczas radomska drużyna zajmie szóste miejsce i grać będzie w play off ze Stalą Ostrów Wielkopolski. W przypadku zajęcia piątej lokaty, Rosa zagra najprawdopodobniej z Toruniem, ale to Cukier miałby wówczas przewagę własnego boiska. Czyli przy stanie 2:2, ostateczny mecz o awans do półfinału rozegrany byłby w Toruniu.

W środę Rosa we własnej hali pokonała 65:63 Miasto Szkła Krosno. Radomska drużyna zagrała słabo, jakby zlekceważyła rywala. 16 zbiórek przyjezdnym pod koszem radomskim, tylko w pierwszej połowie, najlepiej świadczy o braku waleczności graczy Rosy w tym meczu. Cieszy na pewno charakter zespołu, bo ostatnią kwartę radomianie zaczynali przegrywając różnicą 10 punktów i zdołali zdobyć 14 punktów z rzędu i wyjść na prowadzenie. Warto zauważyć, że szkoleniowiec dużo rotował składem, tak, aby nie forsować czołowych zawodników przed spotkaniem ze Stelmetem.

Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie dwukrotnie. W październiku, w meczu o Superpuchar Polski, lepsza w Zielonej Górze okazała się Rosa, która zwyciężyła 81:77. Wtedy aż 30 punktów rzucił Tyrone Brazelton (pożegnano się z nim w trakcie sezonu). W meczu ligowym rozgrywanym w Radomiu do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej minimalnie wygrał Stelmet, ostatecznie triumfując 66:65.

Stelmet bez względu na wynik niedzielnej konfrontacji, Stelmet zakończy sezon na drugim miejscu. Nie ma już szans na przegonienie Anwilu Włocławek. Mimo to mistrzowie Polski są podrażnieni ostatnią porażką ze Stalą Ostrów i będą chcieli Rosie utrudnić sytuację. Trzeba jednak przypomnieć, że Rosa potrafi grać i wygrywać w hali w Zielonej Górze. Już dwa razy się udało.