Rosa wygrała w Krośnie i przerwała fatalną passę

SzS
Koszykarze Rosy wygrali w Krośnie
Koszykarze Rosy wygrali w Krośnie archiwum
Po czterech ligowych porażkach z rzędu, koszykarze Rosy Radom wygrali w Krośnie z Miastem Szkła. Cieszy dobra gra i skuteczność zespołu.

Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 85:103 (24:23, 24:28, 20:29, 17:23)

Krosno: Pinkston 22 (2), Alexis 16, Oczkowicz 10 (2), Gedderfors 8 (2), Lejasmeiers 7 (1), Jakóbczyk 7, Mustapić 7 (1), Sroka 6 (2), Grochowski 2, Pogoda 0.
Rosa: Punter 27 (5), Sokołowski 19 (2), Auda 15, Piechowicz 11 (3), Zajcew 10 (2), Szymkiewicz 7 (1), Harrow 7, Bojanowski 3 (1), Szymański 2, Zegzuła 2.

W pierwszej kwarcie mecz toczył się z lekką przewagą punktową gospodarzy. Krośnianie maksymalnie prowadzili różnicą ośmiu punktów (19:11). Rosa miała problemy, aby złapać odpowiedni rytm gry. Z każdą minutą wyglądało to coraz lepiej. W dziewiątej minucie po trafieniu Ryana Harrowa, radomska drużyna pierwszy raz wyszła na prowadzenie (19:20).

Pierwsze minuty drugiej kwarty były wyrównany, do momentu gdy trafił z dystansu Kevin Punter i Rosa prowadziła już 47:40. Gospodarze potrafili odrobić straty i na przerwę "Smoki" z Radomia wychodziły prowadząc różnicą trzech punktów.

Rosa miała słabsze fragmenty na początku drugiej połowy, W 24 minucie znowu odskoczyła na dziewięć punktów. Gospodarze potrafili doskoczyć do wyniku 62:65, ale ważne punkty zdobyli Patrik Auda, a za chwilę z dystansu Michał Sokołowski. To mocno podcięło skrzydła drużynie miejscowych.

Pod koniec trzeciej kwarty zawodnik z Krosna popełnił faul techniczny, po którym, Rosa miała trzy rzuty wolne. Wszystkie wykorzystał Michał Sokołowski i drużyna z Radomia uciekła na 12 punktów (66:78)

W ostatniej części gry, Rosa mądrze oszczędzała czas. Starała się kontrolować wynik i przewagę w granicach 9-12 punktów, aby krośnianie nie wrócili do meczu. Pięć minut przed końcem przewaga urosła do 16 oczek i można było po cichu dopisywać Rosie dwa punkty do tabeli. W końcówce nasi koszykarze nie odpuszczali, dążyli do tego, aby przekroczyć barierę 100 punktów i zakończyli ten mecz w dobrym stylu. Rosa miała skuteczność z gry, ponad 53 proc, co dobrze świadczy o grze zespołu.

MVP meczu został Kevin Punter.

To ważne zwycięstwo drużyny. Kibice liczą, że po serii niepowodzeń teraz nastąpi marsz "Smoków" w górę ekstraklasowej tabeli.