Rosa zasłużenie pokonała we własnej hali Trefla Sopot 73:64

Michał Nowak
C.J. Harris (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem Rosy Radom w meczu z Treflem Sopot. Albert Kaczmarzyk
W środowy wieczór koszykarze Rosy Radom rozgrywali kolejne spotkanie w Tauron Basket Lidze. Wygrali z Treflem Sopot 73:64.

Rosa Radom - Trefl Sopot 73:64 (24:10, 14:13, 16:18, 19:23)
Rosa: Harris 22, Zajcew 20, Szymkiewicz 8, Adams 6, Sokołowski 5, Witka 5, Thomas 7, Bonarek, Jeszke, Schenk
Trefl: Ireland 13, Kolenda 11, Bilinovac 10, Śmigielski 10, Krefft 6, Majok 4, Kulka 3, Motylewski 2, Stefanik, Dzierżak, Stefański

Przed rozpoczęciem spotkania trener Wojciech Kamiński zapowiadał, że jego drużyna musi być skoncentrowana od samego początku spotkania. I rzeczywiście, radomianie od samego początku narzucili rywalom swój styl gry. Po dwóch minutach gry i celnym rzucie z dystansu Toreya Thomasa Rosa prowadziła 7:3.

Radomianie z każdą kolejną akcją budowali przewagę wykorzystując pomyłki rywali. Po trafieniu C.J. Harrisa z półdystansu było już 20:5. Rosa cały czas kontrolowała przebieg tego spotkania. Ani na chwilę goście z Trójmiasta nie zbliżyli się do radomian, którzy na przerwę schodzili z 15-punktowym prowadzeniem.

W trzeciej kwarcie i czwartej kwarcie z dużo lepszej strony zaprezentowali się sopocianie, którzy próbowali odrobić straty, ale Rosa utrzymywała prowadzenie. Trener Kamiński mógł sobie pozwolić na rotacje w składzie. Ostatecznie radomianie pokonali rywali 73:64.

Koszykarze Rosy mają duże szanse na zajęcie drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Gwarantowałoby ono rozstawienie w fazie play-off, przewagę własnego parkietu i uniknięcie w ewentualnym finale niezwykle mocnego mistrza Polski, Stelmetu Zielona Góra. Kolejny mecz Rosa rozegra w najbliższa niedzielę, a jej rywalem będzie na wyjeździe Polfarmex Kutno.