Rosabud - Mickiewicz powtórzony 17 stycznia

/SzS/

Echo Dnia Radomskie

Aktualizacja:

Mecz drugoligowych koszykarzy Rosabudu Radom z Mickiewiczem Katowice zostanie powtórzony 17 stycznia. Taka decyzja zapadła w Polskim Związku Koszykówki.

Przypomnijmy, że mecz Rosabudu z Mickiewiczem na początku grudnia nie został dokończony, kiedy to w przerwie włamano się do szatni koszykarzy z Katowic. Mecz przerwano przy stanie 40:22. Obie drużyny chciały powtórzyć mecz. W PZKosz. zapadła decyzja, że pojedynek odbędzie się w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych 17 stycznia.

Zanim dojdzie do tego meczu, podopieczni trenera Roberta Bartkiewicza rozegrają dwa wyjazdowe mecze z trudnymi przeciwnikami - MMKS Dąbrowa Górnicza i Polonią Przemyśl.

- Intensywnie przygotowujemy się do tych pojedynków.
    Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na przedostatnim miejscu i nasza sytuacja nie jest wesoła. Po meczach wyjazdowych musimy wygrać dwa pojedynki we własnej hali z przeciwnikami pozornie słabszymi - Cracovią Kraków i Mickiewiczem i musimy je wygrać - mówi trener Bartkiewicz.

Przypomnijmy, że od niedawna drugim trenerem Rosabudu jest 32-letni Piotr Ignatowicz, który przez wiele lat grał w polskiej i francuskiej ekstraklasie. Niewykluczone, że będzie on grającym szkoleniowcem.

- Moja współpraca z Piotrem układa się wyśmienicie. Na pewno wnosi on wiele dobrego do drużyny. Szanse na to, że pojawi się na parkiecie są niewielkie, bo po operacji kolana narzeka, ale jest możliwe, że pokaże się radomskiej publiczności - dodaje Robert Bartkiewicz.