ROW Rybnik - Radomiak Radom 0:3.

/W.Ł./
Mateusz Radecki (w zielonej koszulce) strzelił trzeciego gola dla Radomiaka w meczu z ROW Rybnik. radomiak.pl
W meczu 10 kolejki piłkarskiej drugiej ligi, ROW Rybnik przegrał 0:3 z Radomiakiem Radom. Wygrana podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego jak najbardziej zasłużona.

ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 0:3 (0:1)

0:1 Radosław Sylwestrzak 29, 0:2 Maciej Świdzikowski 73, 0:3 Mateusz Radecki 90+2.

ROW 1964: Kajzer - Janik, Grolik, Mandrysz, Krotofil, Siwek (85 Popiela), Muszalik, Jary (80 Nowak), Gładkowski (90 Spratek) - Gojny, Dzierbicki (52 Dudziński).

Radomiak: Kula - Wasilewski, Świdzikowski, Sylwestrzak, Sulkowski - Wolski (67 Cieciura), W. Puton, Radecki, Brągiel (88 Uliczny) - Leandro (81 Agu), Kwiek (90 Ropski).

Żółte kartki: Janik, Grolik, Gnojny, Mandrysz (ROW), Sylwestrzak, Radecki, Agu (Radomiak).

Sędziował: Marcin Górka z Tarnowa. Widzów: 1000.

W wyjściowym składzie Radomiaka Radom zagrał po raz pierwszy w drugiej lidze środkowy obrońca, Radosław Sylwestrzak. Zmian w podstawowej jedenastce w porównaniu do ostatniego przegranego meczu 1:2 z Nadwiślanem Góra było więcej. Za pauzującego za żółte kartki Michała Chrabąszcza zagrał Włodzimierz Puton. Na prawej obronie za Jakuba Cieciurę zagrał Maciej Wasilewski, na lewej pomocy za Pawła Ulicznego pojawił się Dariusz Brągiel. W ataku David Kwiek zastąpił Krzysztofa Ropskiego. W meczowej osiemnastce był także Chinonso Agu.

Pierwsza połowa dobra w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego. Radomscy piłkarze grali bardzo rozsądnie w obronie i stwarzali sobie dobre okazje bramkowe. W 10 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Rossi Leandro, ale piłka przeleciała obok słupka. W 13 minucie Brazylijczyk ponownie próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, Daniela Kajzera. Tym razem futbolówka trafiła w słupek. Kolejna akcja zielonych zakończyła się golem. Piłkę z rzutu rożnego krótko między sobą rozegrali, Bartosz Sulkowski i David Kwiek. Ten ostatni wrzucił ją na pole karne, gdzie po strzale głową naszego kapitana, Macieja Świdzikowskiego trafiła w poprzeczkę. Piłka spadła pod nogi Radosława Sylwestrzaka, który skierował ją do siatki. W 39 minucie Radomiak miał rzut wolny na 18 metrze od bramki rybnickiego zespołu. Strzał Rossi Leandro było minimalnie chyba o centymetry niecelny. ROW też zagrażał naszej bramce, ale bez zastrzeżeń spisywał się Michał Kula.

Od pierwszych minut drugiej połowy gospodarze bardzo mocno zaatakowali. Co kilka chwil pod naszą bramką dochodziło do spięć. ROW jednak nie stworzył sobie dogodnej okazji bramkowej.
W 70 minucie po kontrze, Dariusz Brągiel o mało nie zaskoczył bramkarza Daniela Kajzera. Za kilka chwil było jednak już 2:0 dla Radomiaka. Piłkę z rzutu rożnego idealnie wrzucił na pole karne Bartosz Sulkowski i nasz kapitan Maciej Świdzikowski strzałem głową wpakował ją do siatki. Od 78 minuty ROW grał w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał kapitan gospodarzy Marcin Grolik. W tej samej minucie, David Kwiek popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego z około 40 metrów. Piłka trafiła w poprzeczkę.
W doliczonym czasie gry, Mateusz Radecki po indywidualnej akcji pokonał bramkarza ROW i ustalił wynik meczu.