Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu i budowa hali sportowej rozpoczęte. Zobacz zdjęcia

Aleksandra Szymańska
Tak przebiegają prace przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu i budowie hali sportowej.
Tak przebiegają prace przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu i budowie hali sportowej. Facebook/Dariusz Gwiazda
Rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu i budowa hali sportowej rozpoczęte. Prace przebiegają zgodnie z planem. Zobaczcie zdjęcia.

Rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu

Na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu, znajdującej się przy ulicy Piłsudskiego czekała cała społeczność gminy Grójec. Inwestycja ta była bowiem jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych, jakie planował wykonać podczas swojej kadencji burmistrz miasta Grójec, Dariusz Gwiazda. Powodem tego był problem związany z przepełnieniem szkół, który doprowadzał do licznych dyskusji i sporów wśród mieszkańców regionu. Rozpoczęcie inwestycji stale się opóźniało - projektant stale przesuwał terminy oddania dokumentacji i długo trwało załatwianie formalności. Jak uważa burzmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda, na opóźnienia znaczy wpływ miała również pandemia koronawirusa. Umowa z wykonawcą została finalnie podpisana 5 marca, a pierwsze prace ruszyły trzy miesiące później - w czerwcu 2022 roku.

Przygotowany projekt zakłada, że nowa, sportowa część szkoły będzie skomunikowana przez łącznik przebiegający przez wewnętrzny teren szkoły, który stanowić będzie integralną strefę funkcjonalną, jednak z niezależnym wejściem od strony ulicy Jana Pawła II i wyjściami ewakuacyjnymi. W przyszłości główne wejście do placówki ma zostać zlokalizowane od strony wschodniej i będzie można do niego dotrzeć chodnikami od ulic Piłsudskiego i Jana Pawła II. W łączniku ma znaleźć się miejsce na dziewięć sal dydaktycznych. W starej części szkoły stołówka oraz kuchnia zostaną zlikwidowane i przeniesione do dotychczasowej sali gimnastycznej. W miejscu jadalni zaplanowano między innymi szatnie. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół szkoły, w tym nowe miejsca parkingowe dla nauczycieli.

Wykonawcą rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 będzie firma Doken System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Siedlcach. Gmina przekazała jej plac budowy. Cała inwestycja wyniesie gminę Grójec 21 340 124,64 złotych. Ponadto, ze środków z nagrody za wysoki wskaźnik szczepień, która została przyznana gminie Grójec, zostanie wybudowany nowy, wielofunkcyjny plac zabaw dla najmłodszych. Dodatkowo niedługo zostaną usunięte niektóre stare drzewa znajdujące się na terenie placówki. Będzie to konieczne, ponieważ niektóre z nich kolidują z przygotowanym planem inwestycji. Wielu mieszkańców oraz samorządowców było przeciwnych tej decyzji, mimo zgody, którą uzyskała gmina. Temat wycinania tych drzew był poruszany również w lutym podczas Sesji Rady Miejskiej w Grójcu. Ostatecznie do wycięcia dojdzie, ale w miarę możliwości zostanie uratowanych jak najwięcej drzew.

Dzięki zmianom, jakie wprowadziłem w porównaniu do poprzedniego projektu, uczniowie i nauczyciele zyskają 9 sal dydaktycznych i możliwość nauki w jednym miejscu, szkolną halę sportową oraz nowoczesną i wielofunkcyjną stołówkę z kuchnią, w miejscu starej sali gimnastycznej, której stan techniczny był bardzo zły. Pierwsze prace rozpoczną się już wkrótce! Jeśli nie będzie problemów z materiałami budowlanymi, to zadaszenie hali sportowej planowane jest jeszcze w tym roku.

- mówił burmistrz gminy i miasta Grójec, Dariusz Gwiazda.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie