Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się zapisy na 15. edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Tak wyglądało zakończenie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2021 roku.
Tak wyglądało zakończenie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2021 roku. Urząd Miejski w Kozienicach
Interesujące wykłady specjalistów, pasjonujące zajęcia fakultatywne, wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim miło i twórczo spędzony czas… To wszystko czeka na seniorów, którzy zdecydują się na „studiowanie” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury imienia Bogusława Klimczuka.

Zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach już ruszyły

15. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystartuje w środę, 21 września. Poprzedzają ją oczywiście zapisy, które już się rozpoczęły.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury to jeden z najstarszych tego typu uniwersytetów w naszym regionie. Jego pierwszą edycję zainaugurowano w 2008 roku. We wrześniu kozieniccy studenci spotkają się już po raz piętnasty. Jubileuszowy rok akademicki zapowiada się znakomicie, a lista słuchaczy z pewnością szybko się zapełni.

– Każdego roku na liście naszych aktywnych słuchaczy uniwersytetu znajdują się setki osób, a każdego roku pojawia się co najmniej kilkudziesięciu nowych studentów. Głównie są to panie, ale panowie coraz śmielej decydują się na „studiowanie”. Warto podkreślić, że od początku naszej działalności, w poczet studentów wstąpiło ponad 1000 osób

– mówi Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W Kozienicach funkcjonuje jeden z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju.

Bogata oferta

To, co bez wątpienia przyciąga seniorów do Kozienickiego Domu Kultury, to bardzo bogata oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– W tej edycji na naszych słuchaczy czekać będzie około 30 wykładów, dodatkowe wydarzenia jak spektakle i koncerty muzyczne, a także 25 zajęć fakultatywnych, takie jak choćby: aqua areobic, zajęcia teatralne i taneczne, plastyczne, fotograficzne, brydż czy języki obce. Wśród planowanych nowości znalazły się: „Zdrowy kręgosłup”, warsztaty „gimnastyki umysłu” czy emisja głosu z elementami gry na instrumentach. Zdecydowanie będzie w czym wybierać

– wylicza Elwira Kozłowska.

W pierwszym semestrze wykłady wygłoszą między innymi: doktor habilitowana Hanna Krajewska, podróżnicy Andrzej Pasławski i Kamila Wieczorek, nadleśniczy Tomasz Sot i Mirosław Pułkowski, zastępca burmistrza Gminy Kozienice.

Ofertę uzupełnią specjalne seanse „Kina dla seniora”.

Wracają podwójne wykłady

W stosunku do ubiegłorocznej edycji, na seniorów czeka ważna zmiana. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi, Uniwersytet wraca do systemu dwóch wykładów w każdą środę. Nie będzie też podziału na grupy wykładowe.

– Obecnie nie ma powodów do tego, by dzielić naszych studentów na dwie grupy wykładowe. Tradycyjnie będziemy spotykać się w środy o godzinach 11.00 i 12.45 – zapowiada Elwira Kozłowska.

Warto podkreślić, że oferta Uniwersytetu jest nieodpłatna. Jedyne płatności dotyczą zajęć fakultatywnych w Krytej Pływalni „Delfin”.

Zapisy już ruszyły

Zapisy na 15. edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK są prowadzone od 1 września, w kasach KDK zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego i są połączone z zapisami na zajęcia fakultatywne.

Deklaracje członkostwa można pobrać w punkcie informacji KDK lub ze strony internetowej www.dkkozienice.pl, w zakładce „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Tam też znajdziemy harmonogram wykładów na I semestr oraz regulaminy.

Inauguracja z atrakcjami

Inaugurację 15. edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK zaplanowano na środę, 21 września. Odbędzie się ona, podobnie jak rok temu, w amfiteatrze na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ulica Bohaterów Studzianek 30). Początek o godzinie 11.00.

W programie wydarzenia znalazły się: przemówienia okolicznościowe oraz koncert Zespołu Plateau „Od Grechuty do Cohena”.

– Zespół Plateau to autorzy „Projektu Grechuta”. Występowali na Przystanku Woodstock, jak i w Filharmonii Narodowej, w Teatrze Roma czy w „Piwnicy pod Baranami”. Wydali sześć płyt, a w swojej karierze współpracowali chociażby z Renatą Przemyk, Wojciechem Waglewskim, Adamem Nowakiem czy Lechem Janerką. W Kozienicach w ich wykonaniu usłyszymy wyjątkowe aranżacje utworów Grechuty i Cohena, a także ich autorskie utwory – dodaje Elwira Kozłowska.

Formację tworzą: Michał Szulim – wokalista, autor tekstów, kompozytor; Karol Kowalczyk – kompozytor, gitarzysta; Marcin Lizak – współkompozytor, basista i gitarzysta oraz Mirosław Rudziński – perkusista.

Patronat Honorowy nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury sprawuje Burmistrz Gminy Kozienice.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie