Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przechodzi zmiany organizacyjne
Jakiś czas temu pisaliśmy, że Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zawarło umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie projektu zatytułowanego „Rozbudowa i modernizacja budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach rewitalizacji społecznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku”.
Będziemy mieli nowy budynek, będzie on bezpieczny, będzie spełniał wszystkie standardy bezpieczeństwa, i dostępności dla osób z różnego rodzaju dysfunkcjami – mówił Maciej Aleksandrowicz, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Budynek będzie posiadał windę, będzie odpowiadał na potrzeby osób niewidomych, osób, które potrzebują chwili odpoczynku, dla matek z dziećmi, dla osób które są przeciążone jakimiś bodźcami, tak więc naprawdę będzie on spełniał wiele współczesnych standardów
- mówił nam Maciej Aleksandrowicz, dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Prace miały rozpocząć się w najbliższych tygodniach i tak też się stało. Jak informuje placówka, już od poniedziałku, 19 sierpnia rozpoczną się prace remontowe, a wraz z nimi nastąpią zmiany w funkcjonowaniu niektórych obiektów.
Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będziemy mogli spodziewać się następujących zmian:
- Muzeum Rzeźby Współczesnej będzie nieczynne dla zwiedzających od 19 sierpnia;
- Kasa biletowa i Księgarnia Artystyczna zostaną przeniesione do Cafe ART w Domu Rzeźbiarza
- zaczną działać w nowym miejscu od 20 sierpnia;
- Kawiarnia Artystyczna Cafe ART będzie czynna tylko w godzinach pracy (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, a w weekend w godz. 10:00-18:00). Kawiarnia nie będzie udostępniania wieczorem dla gości;
- Pracownia edukacyjna w budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej będzie działać do 30 września, potem warsztaty będą odbywały się w innych pracowniach;
- 2 września zostanie zamknięty dla zwiedzających Pałac Józefa Brandta – tu zostaną przeniesione pomieszczenia biurowe z budynku MRW.
Galerie Oranżeria i Kaplica oraz Park Rzeźby mają być udostępniane dla zwiedzających bez zmian. Pozostałe obiekty (pracownie dla rzeźbiarzy, pracownie techniczne /odlewnia, stolarnia, kuźnia i pracowni ceramiczna, Dom Rzeźbiarza i stołówka) również będą funkcjonowały bez zmian.
Remont i modernizacja budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej mają potrwać do 2026 roku. Placówka informuje jednak, że cały czas podczas prac remontowych będzie prezentować wystawy oraz organizować różnorodne wydarzenia.
Zobacz także:
Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?