W czwartek w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie VIII Przeglądu Twórczości Młodzieżowej "Pasterz i Ojciec".
Konkurs, odbywający się już po raz ósmy, ma na celu uczczenie pontyfikatu Jana Pawła II, pogłębienie wiedzy i zapoznanie się z jego twórczością, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.
W przeglądzie biorą udział reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjów z diecezji radomskiej, a konkursy są cztery: plastyczny, literacki, recytatorski i wiedzy o Janie Pawle II.
W tym roku w etapie międzyszkolnym w przeglądzie wzięło udział aż 116 uczestników ze szkół z Radomia i terenu diecezji (szkoły z Kazanowa, Pionek i Mleczkowa).
Nauczyciele odpowiedzialni za organizację konkursu to: Irmina Warmiak, Jolanta Nowak, Małgorzata Kopera, Ewa Tatarek, Małgorzata Gumińska, Anna Niziołek i Emilia Kowalska.
Oto wyniki:
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
Kl. 4-6 szkół podstawowych:
I miejsce - Olga Żelazowska PSP 14 i Małgorzata Haruba PSP 14
II miejsce - Julia Gordon PSP 3
III miejsce - Filip Borkowicz PSP 34
Wyróżnienia: Karolina Szymańska i Julia Malec (obie z PSP Kazanów)
Gimnazjum
I miejsce - Barbara Kubala PG 14
II miejsce - Michał Zietkowski PG 14
III miejsce - Sandra Korycka PG Kazanów
Wyróżnienia: Aleksandra Dziocha i Marta Zakrzewska (obie z PG 3)
Konkurs literacki
Kl. 4-6 szkoły podstawowej
I miejsce - Karolina Wojtkun PSP 3
II miejsce - Antoni Gumiński PSP 3
III miejsce - Mikołaj Genca PSP Kazanów
Wyróżnienia: Eliza Mazur PSP 5 w Pionkach, Olga Bartodziej PSP 31, Kamila Krawczyk PSP 34
Gimnazjum
I miejsce - Ernest Michota PG 22
II miejsce - Olga Ostrowska PG 14
III miejsce - Karolina Nitek PG Kazanów
Wyróżnienia: Patrycja Swat PG 3, Karolina Frączek PG 11, Adriann Stępień PG 11
Konkurs plastyczny
Kl. 0-3 szkoły podstawowej
I miejsce - Anastazja Stępień PSP 5 Pionki
II miejsce - Wiktoria Miller PSP 5 Pionki, Daria Boguszewska PSP 32
III miejsce - Marta Panek PSP 32, Łukasz Marchewka PSP 31, Anna Mierzejewska PSP Kazanów
Wyróżnienia: Miłosz Rojecki PSP 3, Hanna Król PSP 14, Natalia Pastuszka PSP 15, Antoni Niemirski PSP 31, Maja Szymańska PSP 34
Kl. 4-6 szkoły podstawowej
I miejsce - Katarzyna Antonik PSP 29
II miejsce - Łucja Szczepanik PSP 14, Natalia Jurkowska PSP 29
III miejsce - Jan Kwiecień PSP 1, Anna Napora PSP 15, Katarzyna Koba PSP 32
Wyróżnienia: Diana Nitek PSP Kazanów, Natalia Jawor PSP 5 Pionki, Małgorzata Kozłowska PSP 3, Katarzyna Podkowa PSP 14, Anna Witkowska PSP 15, Angelika Sławińska PSP 17, Anita Krawczyk PSP 34, Weronika Malinowska PSP 34
Gimnazjum
I miejsce - Kinga Wróbel PG 5
II miejsce - Justyna Maniak i Barbara Kubala (obie z PG 14)
III miejsce - Krystian Skrzek PG 22
Wyróżnienia: Karolina Kruk i Ewelina Noga (obie z PG Kazanów)
Konkurs recytatorski
Kl. 0-3 szkoły podstawowej
I miejsce - Bartłomiej Kunert PSP 3
II miejsce - Natalia Kornak PSP 34
III miejsce - Weronika Szczepanowska PSP Kazanów
Wyróżnienia: Zuzanna Rdzanek PSP 5 Pionki, Agata Zagożdżon i Antonina Kuszaj (obie z PSP 14)
Kl. 4-6 szkoły podstawowej
I miejsce - Joanna Białas PSP 29
II miejsce - Antoni Gumiński PSP 3
III miejsce - Maja Król PSP 34
Wyróżnienia: Mikołaj Genca PSP Kazanów, Olga Żelazowska i Małgorzata haruba (obie z PSP 14)
Gimnazjum
I miejsce - Angelika Balcerek PG 22
II miejsce - Karolina Kosowska PG 3
III miejsce - PG Kazanów
Wyróżnienia: Klaudia Świostek PG 3, Izabela Pisarek PG 22, Iwona Kępczyńska PG Kazanów
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?