Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są już pierwsze efekty akcji Archiwum Pandemii A.D. Trwa ona również w Radomiu

Barbara Koś
- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i przesyłaniu ciekawych materiałów - apeluje dyrektor radomskiego Archiwum Państwowego Kazimierz Jaroszek.
- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i przesyłaniu ciekawych materiałów - apeluje dyrektor radomskiego Archiwum Państwowego Kazimierz Jaroszek. Tadeusz Klocek
Są już pierwsze efekty akcji społecznej "Archiwum Pandemii A.D. 2020" organizowanej przez Archiwa Państwowe. Zdjęcia z radomskich ulic pierwsi wykonali pracownicy radomskiego Archiwum Państwowego. - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i przesyłaniu ciekawych materiałów na naszego pandemicznego maila [email protected] - apeluje dyrektor radomskiego Archiwum Państwowego, Kazimierz Jaroszek.

Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy. Zapraszamy do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)” - zaprasza dyrektor naczelny Dyrekcji Archiwów Państwowych, Paweł Pietrzyk.

Co można przekazać?

Uczestnikiem akcji może zostać każdy - osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje, instytucje, organizacje, wspólnoty społeczne. Każdy, kto zechce podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami w postaci dokumentacji powstałej zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Zapiski, notatki, pamiętniki, dzienniki, ulotki, zdjęcia, memy, blogi, vlogi, nagrania audio i wideo, inne formy medialne i materiały publikowane na stronach internetowych to cenne źródła dokumentujące zjawisko epidemii w naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Efektem akcji będzie wyjątkowa kolekcja dokumentacji z „czasów zarazy”, stworzona przy współudziale całego społeczeństwa. Powstały w ten sposób zbiór źródeł dotyczących wyjątkowego w dziejach najnowszych Polski doświadczenia, ukaże jego skutki zarówno w wymiarze prywatnym, jak i instytucjonalnym. Przekazane materiały zostaną udostępnione w serwisie Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.gov.pl), gdzie każdy będzie mógł je przeglądać w formie online.
Jak przekazać swój materiał?

W akcji biorą udział 33 archiwa państwowe, ich 39 oddziałów w całej Polsce oraz Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych. Zebrane i powstałe w czasie pandemii materiały, można przekazywać drogą elektroniczną lub tradycyjną.

Zgłoszenia nadal trwają

Forma przekazywanych materiałów jest dowolna od różnego typu dokumentów np. rękopisy, maszynopisy, albumy, zdjęcia, ulotki, wycinki prasowe, gazetki okolicznościowe, afisze, plakaty, mapy, dokumentację techniczną, po nagrania audio i wideo, blogi, vlogi, memy. Każdy materiał powinien być opisany, aby jak najlepiej posłużył jego przyszłym badaczom i użytkownikom. W opisie należy zawrzeć następujące dane: imię i nazwisko właściciela materiału, tytuł (nazwa) dokumentu, temat zdjęcia, miejsce i czas wykonania/sporządzenia dokumentu/zdjęcia/nagrania, adres przekazującego do dalszej korespondencji.
reklama

Zgłoszenie chęci udziału w akcji można przesłać na adres e-mail: [email protected], tam również można uzyskać więcej informacji oraz wskazówek, do którego archiwum najlepiej przekazać materiał. Możesz też bezpośrednio przesłać materiały na adres: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie