Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące...

  Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące mężczyzn, podejrzanych o włożenie dziecka do pralki i filmowanie tej sytuacji

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące mężczyzn, podejrzanych o włożenie dziecka do pralki i filmowanie tej sytuacji.

  Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące mężczyzn, podejrzanych o włożenie dziecka do pralki i filmowanie tej sytuacji. ©faebook

  Sąd Rejonowy w Radomiu tymczasowo w poniedziałek aresztował dwóch młodych mężczyzn na dwa miesiące. Jeden z nich może opuścić areszt, jeśli wpłaci 4 tysiące złotych kaucji. Obaj są zamieszani w głośną sprawę włożenia dwuletniego dziecka do pralki automatycznej i filmowanie całego zajścia.
  Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące mężczyzn, podejrzanych o włożenie dziecka do pralki i filmowanie tej sytuacji.

  Sąd w Radomiu aresztował tymczasowo na dwa miesiące mężczyzn, podejrzanych o włożenie dziecka do pralki i filmowanie tej sytuacji. ©faebook

  Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zarzuty znęcania się nad dzieckiem dwom mężczyznom i skierowała wniosek do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sprawa dotyczy szokującego filmiku, jaki pojawił się w Internecie w ostatni piątek. Na ujęciach widać i słychać, jak mężczyzna zanosi się ze śmiechu, gdy małe, płaczące dziecko tkwi w zamkniętej pralce.

  CZYTAJ KONIECZNIE: Radom. Mężczyzna wsadził dwuletniego chłopczyka do pralki i śmiał się z tego, a dziecko zanosiło się od płaczu!  Sprawą szybko zajęła się radomska policja, od razu została też powiadomiona prokuratura.

  Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zarzuty dwóm młodym mężczyznom, którzy mają związek ze sprawą.

  - Jeden z nich, to Adam B. lat 18, a drugi Tomasz K. lat 22. Przedstawiliśmy im zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dzieckiem Kacprem D. Mężczyźni ci mieli umieścić dziecko w pralce automatycznej i przetrzymywać je tam. Ponadto dziecku był wkładany papieros do ust, a całe te zdarzenie było rejestrowane, a to nagranie zostało potem umieszczone w Internecie - mówi Mirosław Wachnik, Prokurator Okręgowy w Radomiu.

  Powyższe zachowanie obu mężczyzn - zdaniem prokuratury - doprowadziły do narażenia utraty życia chłopca, lub do poważnego narażenia utraty zdrowia dziecka. Maksymalna kara za powyższe zarzuty wynosi 10 lat pozbawienia wolności. Całą sprawą zainteresował się Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, który wydał polecenie radomskiej prokuraturze o wnikliwe postępowanie w tej sprawie.

  Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała wniosek do Sądu Rodzinnego o wgląd w sytuację rodziny chłopca. Sąd ma sprawdzić, w jakich warunkach żyje chłopiec, jak sprawowana jest opieka nad nim i czy rodzina jest wydolna wychowawczo.

  Dowiedzieliśmy się, że dwaj zatrzymani mężczyźni złożyli wyjaśnienia w całej sprawie. Przyznali, że rzeczywiście umieścili dziecko w pralce, było to w maju tego roku, ale tłumaczyli prokuratorom, że nie krzywdzili dziecka.

  Sąd zdecydował w poniedziałek, że bezwzględny 2-miesięczny areszt obejmie 22 - letniego Tomasza K. To konkubent kobiety. Za decyzja sadu stał fakt, ze Tomasz K. zmieniał zeznania w trakcie postępowania. Drugi z mężczyzn - 18-letni Adam B. także ma orzeczony areszt, ale jeśli wpłaci kaucję - opuści go.

  Policjanci wcześniej rozmawiali z 21-letnią matką Kacpra, pytając o całe zdarzenie. Młoda matka tłumaczyła, że szokujący film mógł powstać, kiedy była ona w pracy, a w tym czasie jej 2 -letni synek został pod opieką znajomych.

  - Nie chce mi się wierzyć, że matka nie wiedziała o całym zdarzeniu. Także występujemy do sądu rodzinnego o zajęcie się sprawą. Już teraz powinien być kurator w tej rodzinie - mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

  Zobacz film: Zamknęli dziecko w pralce  CZYTAJ KONIECZNIE: AIR SHOW 2018 RADOM - WSZYSTKO O MIĘDZYNARODOWYCH POKAZACH LOTNICZYCH
  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Mario Bischin w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

  Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


  TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

  Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

  Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


  Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnych  Zobacz też: Air Show 2017 w Radomiu. Pokaz dynamiczny - Zespół Akrobacyjny Orlik

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]