Sampdoria Genua - AC Milan 1:0 (WIDEO). Zobacz gola na YouTube. Skrót

DW
AC Milan przegrał drugi ligowy mecz z rzędu. Tym podopieczni Gennaro Gattuso przegrali 0:1 z Sampdorią. Całe mecze rozegrali Krzysztof Piątek (Milan) i Karol Linetty (Sampdoria).

Fatalny błąd Gianluigi Donnarummy dał prowadzenie Sampdorii.

Milan nie potrafił już odpowiedzieć na to zdarzenie. Choć w kilku ostatnich minutach miał parę okazji do wyrównania, to gospodarze zachowali czyste konto.

Bardzo dobrze przez cały mecz w środku pola radził sobie Karol Linetty. Krzysztof Piątek zagrał przeciętnie, raz próbował wymusić rzut karny, co mu się nie udało.

Sampdoria - Milan 1:0 (1:0)
Defrel 1.

***

Milan w ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną zawiódł nieco swoich kibiców. Drużyna ta przegrała mecz derbowy z Interem i straciła też na jego rzecz trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Podopieczni Gennaro Gattuso tracą do ligowego podium tylko dwa punkty i na pewno mogą mieć nadzieję na odrobienie tych strat. Przed meczem z Interem rossonerri wygrali pięć kolejnych ligowych spotkań i jeśli wrócą do grania na takim poziomie, to prześcignięcie rywala zza miedzy pewnie niedługo znów stanie się faktem.

Sampdoria z kolei tuż przed przerwą na reprezentację pokonała 5:3 Sassuolo, a udział przy tym miał Karol Linetty, który strzelił jednego z goli.

Ten dzisiejszy mecz zresztą można nazwać spokojnie polskim starciem na ziemi włoskiej. Oprócz Linettego w składzie Sampdorii najprawdopodobniej zobaczymy Bartosza Bereszyńskiego, a w ataku Milanu naszego super strzelca, Krzysztofa Piątka. Ten będzie też toczył pojedynek z Fabio Quagliarellą.

Doświadczony Włoch jest liderem klasyfikacji strzelców. Ma 21 trafień na koncie, Polak o dwa mniej.

Sampdoria Genua - AC Milan NA ŻYWO. Transmisja online

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eleven Sports 1. Dostępna jest ona również online na stronie ELEVENSPORTS.PL oraz na platformie PLAYER.PL. Początek od godziny 20:30.

Składy:

Sampdoria: Audero - Sala, Andersen, Colley, Murru - Praet, Vieira Linetty; Ramirez; Quagliarella, Defrel

Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Bakayoko, Biglia, Paqueta - Suso, Piątek, Calhanoglu.