red
Joanna Gołąbek
Sandecja Nowy Sącz - Radomiak Radom ONLINE. W Nowym Sącz skonfrontują się dziewiąta z czwartą siłą Fortuna 1 Ligi. Początek meczu 24. kolejki w niedzielę o godz. 17. Relacja na żywo z meczu Sandecja - Radomiak w GOL24.pl!

Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz - Radomiak Radom

Sandecja w świetnym stylu wróciła po przerwie (we wtorek rozbiła GKS Bełchatów 3:0) i nadal liczy się w walce o baraże. Niedzielne zwycięstwo bardzo by ją do tego celu przybliżyło.

Ekipa z Nowego Sącza zajmuje obecnie w tabeli 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Strata do szóstego obecnie GKS-u 1962 Jastrzębie (czyli miejsca, które gwarantuje baraże) to zaledwie dwa punkty. Sandecja na własnym boisku w większości wygrywa swoje spotkania. Do tej pory może pochwalić się bilansem sześciu zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek.

Radomiak do tego spotkania przystąpi bez Leandro, który w trakcie ostatniego meczu doznał urazu. Nie wiadomo jednak, czy przerwa Brazylijczyka nie potrwa dłużej. Nasz zawodnik specjalnie wykartkował się, żeby odbyć pauzę w spotkaniu z Sandecją, w którym i tak by nie zagrał. Prawdopodobnie nie byłoby problemu, gdyby na pomeczowej konferencji prasowej na chwilę szczerości nie pozwolił sobie trener Dariusz Banasik, który opowiedział, że cała akcja była zaplanowana. Rezultat? W piątek Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła śledztwo w tej sprawie, a dodatkowa kara grozi nie tylko Leandro, ale także trenerowi Banasikowi.

Po zawieszeniu wraca natomiast Michał Kaput, który będzie brany pod uwagę przy wyborze wyjściowego składu. Bardzo możliwe, że szansę od pierwszej minuty dostanie też Merveille Fundambu, który do tej pory musiał rywalizować o miejsce w składzie z Leandro (obydwaj nie posiadają polskiego obywatelstwa, a tylko jeden taki gracz może przebywać na boisku).

Spotkanie Sandecji z Radomiakiem nie będzie transmitowane w telewizji. Stream online dostępny na Ipla.tv. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl od godz. 17. Zapraszamy!

Pogrzeb Piotra Rockiego odbył się przed sobotnim południem w Zabrzu. Byłego piłkarza m.in. miejscowego Górnika, Odry Wodzisław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, GKS-u Tychy i Polonii Bytom żegnały tłumy kibiców, a także przyjaciele i koledzy z boiska. ZOBACZ ZDJĘCIA. "Rocky" miał 46 lat, zmarł z poniedziałku na wtorek z 1 na 2 czerwca.

Pogrzeb Piotra Rockiego. Tłumy kibiców, przyjaciół i kolegów...