Stanisław Karczewski poinformował o chorobie na Twitterze, a później potwierdził zakażenie w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Polityk z regionu radomskiego w mediach społecznościowych napisał, że pisze "prosto z covidowego łóżka". "Ci, którzy kwestionują tę chorobę, zachęcają do nieprzestrzegania zaleceń, ci, którzy organizują manifestacje oraz ci zachęcający do uczestnictwa w nich, kpią z ludzkiego życia" - dodał.
W połowie października zaproponował nowatorską metodę w walce z koronawirusem. Wypowiedział je w radio RMF FM. Karczewski we wspomnianej rozmowie przypomniał o starym powiedzeniu: "Jedno jabłko z wieczora, nie ma doktora". - Zachęcam do jedzenia owoców, aktywności fizycznej, wzmacniania odporności - mówił senator Prawa i Sprawiedliwości. - Polecam dwa jabłka, to będzie wystarczające - stwierdził Stanisław Karczewski, który jednocześnie przypomniał o tym, że nie należy zapominać o profilaktyce, czyli maseczkach, dystansie, dezynfekcji. Te słowa były często cytowane i powtarzane na portalach.
Przypomnijmy, po tym, jak Karczewski przestał być marszałkiem Senatu, wrócił do pracy do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. W Senacie tę funkcję pełnił od listopada 2015 roku. Jednak podczas ostatnich wyborów przegrał z kandydatem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Grodzkim, który ostatecznie zastąpił go na stanowisku marszałka. Karczewski został natomiast wówczas wicemarszałkiem izby wyższej parlamentu. - Wracam do zawodu, ale nie wycofuję się z polityki. Rezygnacja z funkcji wicemarszałka otwiera możliwość pracy w szpitalu i jednoczesne łączenie tego pięknego zawodu (lekarza - red.) może z również mniej pięknym, ale równie potrzebnym, czyli polityka. Na pewno będę bardziej ofensywnym politykiem, bo wiem, że tego potrzebuje Polska - tłumaczył kilka miesięcy temu.
Stanisław Karczewski ma 65 lat. Przypomnijmy, że w 1981 roku, bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny, Karczewski rozpoczął pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście. Uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Był tam kolejno stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej, zastępcą ordynatora, zastępcą dyrektora, dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego.
Przewodniczył też Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Na przełomie XX i XXI wieku był też samorządowcem - radnym powiatu grójeckiego oraz samorządu województwa mazowieckiego. Senatorem został po raz pierwszy w 2005 roku, w latach 2007, 2011, 2015 i 2019 ponownie zdobywał mandaty do izby niższej parlamentu.

szkolenie wojsko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?