Sensacja!!! Hydrotruck Radom wygrał z mistrzem Polski. Udany debiut Mihailo Uvalina (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Trener Mihajlo Uvalin zadebiutował w Hydrotrucku
Trener Mihajlo Uvalin zadebiutował w Hydrotrucku Fot. Sylwester Szymczak
W niedzielny wieczór koszykarze Hydrotrucku Radom zmierzyli się z Argedm BM Stal Ostrów Wielkopolski, aktualnym mistrzem kraju i liderem rozgrywek. W ekipie z Radomia w roli trenera zadebiutował Mihailo Uvalin. Mecz był pełen emocji do samego końca. Zespół sprawił sensacje i wygrał. To była pierwsza wygrana u siebie.

Hydrotruck Radom - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:78 (26:20, 19:22, 20:14, 18:22)
Hydrotruck: Ostojić 21 (1), Kraljević 19, Ireland 12 (2), Moore 10 (2), Lewandowski 9 (1), Zalewski 5 (1), Dzierżak 5 (1), Żmudzki 2, Wall 0
(statystyki zawodników wkrótce)

Hydrotruck wystąpił bez kontuzjowanego Filipa Zygzuły. Na dodatek wciąż urlopowany jest AJ English i radomski klub już szykuje kogoś na jego miejsce.
Zespół podszedł bardzo ambitnie. Radomski team zaskoczył przeciwnika rzucając na początku aż cztery trójki. Po pięciu minutach było 14:7. Za moment z dystansu trafił Aleksander Lewandowski i było 21:14. Pierwszą kwartę radomscy zawodnicy rozegrali koncertowo!
Również drugą część spotkania świetnie zaczął zespół Uvalina. Po 12 minutach było 30:20 i tu zaciął się nasz zespół.. Stal zaczęła lepiej bronić i wykorzystywać po szybkim ataku straty naszej drużyny. Goście zdobyli 13 punktów z rzędu i było 30:33. Hydrotruck nie poddawał się i przed przerwą Paweł Dzierżak trafił z dystansu i było 35:35. Końcówka drugiej kwarty należała do zawodników z Radomia, którzy na przerwę schodzili prowadząc 45:42.
Po przerwie lepiej zaczęła Stal, która zdobyła osiem punktów z rzędu, ale wiara i ambicja towarzyszyła radomskim graczom przez cały czas. Po kilku kapitalnych, szybkich akcjach było 58:52. Bardzo zawzięta walka i rozpaczliwa obrona pozwoliła drużynie Hydrotrucku dowieźć prowadzenie dziewięciopunktowe do końca trzeciej kwarty (65:56). Drużyna świetnie dzieliła się piłką o czym najlepiej świadczy 24 asysty Hydrotrucku, przy 11 Stali.
Po trzech minutach gry w czwartej kwarcie sensacja była już bardzo blisko. Hydrotruck prowadził 71:60. Niestety dwie akcje z rzędu dla gości zakończyły się trafieniami z dystansu i niespełna cztery minut przed końcem było już 75:71. Minutę przed końcem było 81:75 i emocje sięgnęły zenitu! W kolejnej akcji James Palmer wykorzystał akcję 2+1 i zrobiło się 81:78. Michael Young rzucał z dystansu..piłka wykręciła się z obręczy i wypadła z kosza!!!! Hydrotruck przy stanie 81:78 miał 23 sekundy i piłkę. Sędzia nie podyktował faulu na szarżującym Irelandzie i to Stal miała 14 sekund na odrobienie trzech punktów. Celowy faul na Youngu i ten nie trafił dwóch osobistych!!! Hydrotruck miał na rozegranie 10 sekund i trzy punkty przewagi!
Zdecydowanie najlepszym graczem radomskiej ekipy był Danilo Ostojić, który zdobył 21 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst.

Mihailo Uvalin, trener: - Zagraliśmy bardzo intensywny i dobry mecz. Zespół dziś stracił dziś sporo energii. Udało się. Było ciężko, bo graliśmy przeciwko najlepszej drużynie. Daliśmy 150 procent, a rywal chyba przyszedł odrobić ten mecz, a kiedy przyszedł kryzys i chcieli wrócić do spotkania to my daliśmy dużo energii. Czeka nas sporo pracy. Jesteśmy w najgorszej pozycji ze wszystkich zespołów z dołu tabeli, bo będziemy grać na wyjazdach. Chcemy walczyć.