Fragment pojedynku, UTH Rosa - Stal Ostrów S. Szymczak
Po dramatycznym pojedynku i dogrywce, UTH Rosa Radom zwyciężyła dotychczasowego lidera, Stal Ostrów Wielkopolski
Rosa II - Stal Ostrów Wielkopolski

Rosa II Radom - Stal Ostrów Wielkopolski

UTH Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 100:96 pd. 15:11 (16:21, 17:20, 24:18, 28:26)

Rosa: Kardaś 0, Sobuta 6, Kapturski 8, Zegzuła 17, Szymkiewicz 12, Cetnar 2, Bonarek 21, Jeszke 21, Schenk 13.

Niemal przez całe spotkanie młody zespół Rosy przegrywał różnicą kilku punktów. Sytuacja zmieniła się w 38 minucie. Po szalonej gonitwie radomianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Losy czwartej kwarty rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Sześć sekund przed końcem po "trójce" Bonarka radomianie objęli prowadzenie 84:83. W kolejnej akcji rywalom udało się zdobyć punkty. Rosa miałą na rozegranie zaledwie dwie sekundy. Po rozegraniu piłki faulowany był Jakub Schenk. Rywale protestowali. Kuba trafił jeden osobisty i doprowadził do dogrywki, a przy odrobinie szczęścia można było ten mecz skończyć wcześniej.

W dogrywce pojedynek był wyrównany, ale samą końcówkę lepiej zagrali podopieczni trenera Karola Gutkowskiego.