Sensacyjny transfer! Była posłanka Samoobrony na liście SLD

  Sensacyjny transfer! Była posłanka Samoobrony na liście SLD

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Sensacyjny transfer! Była posłanka Samoobrony na liście SLD
  Kim jest osoba, która będzie kandydować na senatora z listy lewicy?
  Sensacyjny transfer! Była posłanka Samoobrony na liście SLD

  Dorota Kwaśniewska

  Ma 41 lat. Posłem z listy Samoobrony została w 2001 roku, potem zmieniła barwy klubowe i wstąpiła do Polskiego Bloku Ludowego, a w 2004 roku przeszła do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku nie uzyskała mandatu. Sejm

  Ma 41 lat. Posłem z listy Samoobrony została w 2001 roku, potem zmieniła barwy klubowe i wstąpiła do Polskiego Bloku Ludowego, a w 2004 roku przeszła do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach parlamentarnych w 2005 roku nie uzyskała mandatu.
  (fot. Sejm)

  Dorota Kwaśniewska, była posłanka Samoobrony, będzie ubiegać się o mandat senatora z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w jednym z dwóch radomskich okręgów wyborczych.

  Gotowe już listy wyborcze Sojuszu Lewicy Demokratycznej muszą być jeszcze zaakceptowane przez władze wojewódzkie i krajowe partii.

  - W czasie swojej pracy w Sejmie Dorota Kwaśniewska dała się poznać jako niezwykle pracowita posłanka. Jestem pewien, że w przypadku wygranej będzie godnie reprezentowała środowisko lokalne, nasze ugrupowanie, ale też ogromną rzeszę polskich nauczycielek - powiedział Marek Wikiński, lider radomskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Dorota Kwaśniewska będzie ubiegała się o mandat senatora w okręgu obejmującym powiaty: grójecki, białobrzeski, przysuski i kozienicki.

  Kandydatem lewicy w drugim "radomskim" okręgu wyborczym obejmującym pozostałą cześć byłego województwa radomskiego będzie Leszek Rejmer, radny wojewódzki.

  Listę wyborczą lewicy do Sejmu otwiera Marek Wikiński, na drugim miejscu jest Waldemar Kaczmarski, na trzecim Danuta Grabowska, czwartym Romuald Kowaleczko, piątym - Jolanta Sokołowska.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ