Sesja Rady Powiatu Szydłowieckiego. Radni uchwalili budżet na 2021 rok. Na co będą wydane pieniądze?

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Firma Metropolis wykonała projekt krytego basenu już kilka lat temu. Czy w tym roku uda się rozpocząć budowę?
Firma Metropolis wykonała projekt krytego basenu już kilka lat temu. Czy w tym roku uda się rozpocząć budowę? Archiwum
Udostępnij:
Radni uchwalili podczas sesji budżet Powiat Szydłowiec-kiego na ten rok. Na inwestycje będzie ponad 11 milionów złotych.

Zgodnie z przepisami do 15 listopada Zarząd Powiatu Szydłowieckiego musiał przekazać projekt budżetu na kolejny rok radnym. Dokumentem opracowanym następnie zajmowali się radni. Najpierw w komisjach, później podczas sesji budżetowej, która odbyła się 28 grudnia, tuż przed Nowym Rokiem. Co ciekawe, kolejny raz odbyła się ona w trybie korespondencyjnym. To oznacza, że najpierw przedstawiano projekty wszystkich uchwał, następnie przewodniczący Rady Powiatu zarządził przerwę, do radnych, którzy śledzili sesję w domu w internecie, wysłano karty do głosowania. Po przerwie i dostarczeniu kart przez radnych Roman Woźniak, przewodniczący Rady Powiatu, odczytał wyniki głosowania.

Projekt budżetu Powiatu Szydłowieckiego przedstawiała skarbnik Dorota Jakubczyk. Dochody powiatu ustalono na 60 milionów 457 tysięcy 253 złotych 24 groszy, z czego bieżące 55 milionów 142 tysiące 855 złotych i 24 grosze, a majątkowe 5 milionów 314 tysięcy 398 złotych. Jeśli chodzi o wydatki powiatu to zaplanowano je na poziomie 61 milionów 444 tysięcy 811 złotych i 26 groszy, bieżące 49 milionów 663 tysiące 922 złotych i 26 groszy. Na inwestycje w powiecie szydłowieckim będzie przeznaczone 11 milionów 780 tysięcy 889 złotych. Deficyt wyniesie 987 tysięcy 558 złotych i 2 grosze. Będzie sfinansowany przychodami z niewykorzystanych środków bieżących.

Na drogi publiczne powiat chce przeznaczyć prawie 8,5 miliona złotych, ponad 8 milionów ma iść na wydatki starostwa, w tym 4,4 miliona na wynagrodzenia pracowników. Około 12 milionów wstępnie zaplanowano na utrzymanie szeroko pojętych szkół. Około 5 milionów ma iść na pomoc publiczną, w tym domy opieki społecznej. Prawie 2,5 miliona wstępnie zaplanowano na kulturę fizyczną. Ponad 1,5 miliona ma iść na ochronę powietrza.

Ponad 6,7 miliona powiat przeznaczy na infrastrukturę drogową! Wśród największych zadań z tego zakresu są: odbudowa drogi powiatowej Nr 3556W w miejscowości Mirów Stary na odcinku 1200 metrów (ponad 1,1 miliona), odbudowa drogi powiatowej Nr 3561W w miejscowości Omięcin na odcinku o długości 1,3 kilometra (ponad milion złotych). Wstępnie zaplanowano również przebudowę drogi powiatowej Nr 4001W Korzyce-Broniów-Zaława-Cukrówka w miejscowości Cukrówka o długości pół kilometra (561 895 złotych).

Ponad 3 miliony złotych wstępnie Zarząd Powiatu zaplanował na inwestycje przy Zespole Szkół imienia Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. To budowa boiska sportowo-rekreacyjnego (ponad 1.9 miliona złotych) oraz termomodernizacja z elementami OZE (ponad 1,4 miliona). Wstępnie zaplanowano też 120 tysięcy złotych na przebudowę sieci ciepłowniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu. Tak jak przed rokiem, w projekcie budżetu na 2021 rok, znalazła się budowa basenu w Szydłowcu. Ponownie zabezpieczono na tę inwestycję 500 tysięcy złotych. 185 tysięcy złotych przewidziano na wykonanie dwóch dokumentacji: przebudowę klatki schodowej w budynku Starostwa Powiatowego przy placu Marii Konopnickiej oraz dokumentację na rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Kościuszki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie