Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki w nowej hali w Radomiu przegrały z Uni Opole 1:3. Zobacz wideo i zdjęcia z meczu

Joanna Gołąbek
Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom przegrały 1:3 z Uni Opole. Radomskie siatkarki po raz pierwszy zagrały w nowej hali przy ulicy Struga 63. Na trybunach zasiadło około 3500 widzów.

E. Leclerc Moya Radomka Radom - Uni Opole 1:3 (25:22, 11:25, 23:25, 15:25)
E. Leclerc Moya Radomka: Zaroślińska-Król (18), Murek (10), Aelbrecht (9), Lazić (8), Moskwa (7), Skorupa (1), Witkowska (libero) oraz Adamek Agnieszka (libero), Biała (4)
Uni:Bączyńska (20), Stronias (13), Orzyłowska (11), Pellegrino (8), Bidias (4), Makarowska (3), Adamek Adriana (libero) oraz Pamuła (8), Wołodko.
MVP meczu: Gabriela Makarowska (Uni Opole).

Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego, siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom przystąpiły do meczu w 11 osobowym składzie, jedynie bez Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która jest kontuzjowana. W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym w Opolu, beniaminek ekstraklasy Uni pokonał E. Leclerc Moya Radomkę 3:2.

Rewanż się nie udał radomiankom. Były wyraźne słabsze i zasłużenie przegrały. Tuż przed spotkaniem ogromnego pecha miała Aleksandra Wójcik – przyjmująca rozcięła głowę na rozgrzewce. Natomiast w trakcie meczu kontuzji doznała siatkarka Uni Opole, Regiane Bidias.

Pierwszy set toczył się pod dyktando gospodyń, które wygrały do 22 i miały okazje, by ta przewaga była zdecydowanie większa. W ekipie z Opola skuteczne były właściwie tylko atakująca Anna Bączyńska i środkowa Marta Orzyłowska. Po drugiej stronie kilka doświadczonych siatkarek wykorzystywało okazje i punktował zespół beniaminka. Gdy wydawało się, że radomianki będą w stanie spokojnie się zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie ich gra zupełnie się posypała. Mnóstwo błędów, prostych nieporozumień, a gra przyjezdnych się napędzała. Ostatecznie UNI Opole zwyciężyło bardzo wysoko, do 11. Trzeci set to znowu bardziej wyrównany wynik, choć partia miała niezwykły, bardzo szarpany przebieg. Najpierw prowadziły siatkarki UNI (7:4), później na chwilę na prowadzeniu były gospodynie, by w połowie seta siatkarki z Opola znowu miały trzy punkty przewagi. Później UNI wyszło na prowadzenie 22:19, a w kolejnych akacjach E.LECLERC MOYA Radomki Radom prowadziła 23:22. I od tego momentu punkty zdobywały już tylko siatkarki z Opola, które wyszły na prowadzenie w meczu 2-1.

Trzeci set chyba ostatecznie złamał opór gospodyń, które przegrały czwartą partię bez walki, do 15. Przyjezdne skuteczniej atakowały w całym spotkaniu – 44-procentowa średnia, podczas gdy E.LECLERC MOYA Radomka zaledwie 36-procentowa. Siatkarki z Opola zdobyły także 6 punktów zagrywką, przy trzech asach rywalek. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król (18), dla UNI aż 20 oczek Bączyńska. Warto także zauważyć bardzo udane wejście z ławki Marty Pamuły, która zastąpiła Regiane Bidias i spisała się znakomicie.

Pierwszy mecz w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga 63 rozegrały siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom z Uni Opole. Na trybunach zasiadło około 3500 widzów. Mecz zakończył się wygraną opolskiego zespołu 3:1. CZYTAJ WIĘCEJ: Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki w nowej hali w Radomiu przegrały z Uni Opole 1:3. Zobacz wideo i zdjęcia z meczuZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW NA MECZU ====>>>

Byliście w nowej hali na meczu siatkarek E. Leclerc Moya Rad...