Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W półfinale Tauron Ligi, Grupa Azoty Chemik Police...

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomka przegrały z Chemikiem w Policach. Radomianki zagrają o brązowy medal (ZDJECIA Z MECZU)

Siatkarki Radomki przegrały z Chemikiem. Radomianki zagrają o brązowy medal (ZDJĘCIA)

W półfinale Tauron Ligi, Grupa Azoty Chemik Police zwyciężyła z E. Leclerc Moya Radomka. Tym samym po dwóch wygranych, policzanki zagrają w finale, ale radomiankom przyjdzie grać w meczach o trzecie miejsce.
Grupa Azoty Chemik Police - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 26:24)
Grupa Azoty Chemik: Kowalewska 1, Brakocevic-Canzian 19, Grajber 7, Strantzali 3, Kąkolewska 2, Baijens, Maj-Erwawrdt (libero) oraz Mędrzyk 21, Jack Kisal 8, Bałdyga, M. Łukasik.
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 1, Honorio 26, Bjelica 16, Samara 5, Bałucka 3, J. Łukasik 17, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Picussa 1, Zaborowska.
MVP meczu: Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik).

Było to drugie spotkanie półfinałowe. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku Chemik wygrał w Radomiu 3:0. W czwartkowym rewanżu zespół z Radomia zagrał dużo lepiej. Podjął rękawice i już w pierwszym secie gospodynie przekonały się, że to nie będzie spacerek. Radomianki nieźle zagrały szczególnie w ataku i wygrały do 22. Drugi srt to już dominacja policzanek, ale w kolejnym Radomka była bardzo blisko do objęcia w tym meczu prowadzenia. Walka trwała do samego końca. W czwartym secie Chemik prowadził już 20:15 i wydawało się, że jest już po meczu, ale nasz zespół ambitnie odrobił straty i doprowadził do wyrównania 24:24. Szkoda, że zabrakło zimnej krwi, bo mogło dojść do tie breaka. Mistrzynie Polski ostatecznie awansowały i zagrają o złoto. E. Leclerc Moya Radomka mimo przegranej, też może ten sezon zaliczyć do udanych, bo zagra o brązowy medal. To wielki sukces żeńskiej siatkówki w Radomiu.
W piątek w drugim półfinale, ŁKS Commercecon Łódź zagra z Developresem SkyRes Rzeszów. Przegrany tej rywalizacji będzie grać o brąz z radomską drużyną. Pierwszy mecz wygrał ŁKS.