Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zakończyli okres przygotowawczy. Teraz już PlusLiga (ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
Trener Jakub Bednaruk wraz ze swoimi podopiecznymi.
Trener Jakub Bednaruk wraz ze swoimi podopiecznymi. wksczarni.pl
Meczami ze Ślepskiem Malow Suwałki, podopieczni trenera Jakuba Bednaruka siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli mecze kontrolne przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 w PlusLidze. Teraz już nowy sezon 2021/2022 w PlusLidze. Pierwszy mecz w niedzielę 3 października o godzinie 20.30 z Projektem Warszawa w hali przy ulicy Narutowicza 9.

W piątkowy (24 września) wieczór Cerrad Enea Czarni Radom w hali Lega w Olecku zmierzyli się z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Podopieczni Jakuba Bednaruka nie weszli jednak najlepiej w ten pojedynek. Gospodarze przed publicznością w Olecku, wygrali dwie pierwsze odsłony 25:22 oraz 25:21. Radomianie nie zamierzali jednak składać broni podczas tego starcia i zwyciężając w trzeciej partii 25:16 ponownie liczyli się w walce o końcowy triumf.

W czwartym secie Cerrad Enea Czarni dopięli swego i wygrywając 25:22 doprowadzili do tie-breaka. W decydującej odsłonie pojedynku, licznie zgromadzeni kibice śledzili emocjonującą rywalizację, która zakończona została dopiero po walce na przewagi. Zwycięsko z piątego seta wyszli siatkarze Ślepska Malow, którzy wygrywając w tie-breaku 18:16, triumfowali w całym meczu 3:2.

Kolejnego dnia rywalizacja obu drużyn przeniosła się do Areny Suwałki. Mecz zdominowany został przez gospodarzy, którzy w drugim sparingu przeciwko Cerrad Enea Czarnym Radom, zwyciężyli 4:0.

- Z wyników obu meczów nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy dwa sparingi. Więcej powodów do zadowolenia możemy mięć po piątkowym meczu, gdzie wyszliśmy z bardzo trudnej sytuacji, grając przeciwko świetnie dysponowanej drużynie z Suwałk. W tie-braku prowadziliśmy 10:7, ale nie udało się sięgnąć po zwycięstwo. Piątkowy mecz był naszym najlepszym sparingiem, gdzie zaprezentowaliśmy najwyższy poziom w tych przygotowaniach. - powiedział szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Jakub Bednaruk.

- Z piątkowego meczu nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy wszystkie sety. Poza trzema zawodnikami wszyscy siatkarze, którzy grali w piątek dostali wolne w sobotę, bo już trzeba oszczędzać siły przed startem sezonu. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników z piątkowego starcia, a troszkę mniej z sobotniej konfrontacji - dodaje trener WKS-u.

Wyniki meczów Cerrad Enea Czarnych Radom w Olecku oraz Suwałkach

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 22:25, 18:16)

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Lemański, Berger, Santana, Faryna, Parkinson, Masłowski (libero) oraz Rusin, Nowak.

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 4:0 (26:24, 25:19, 25:20, 25:13)
Cerrad Enea Czarni Radom: Sadkowski, Rusin, Gąsior, Santana, Parkinson, Nowak, Masłowski (libero) oraz Kędzierski.