Siatkarze Czarnych Radom wygrywają na otwarcie festiwalu

/sid/
Paweł Biliński (w środku) otrzymał na pożegnanie z Czarnymi Radom od Wojciecha Stępnia (z prawej), trenera drużyny i Janusza Stańczuka (z lewej), prezesa klubu pamiątkową paterę J. Stobiecki
W spotkaniu inaugurującym VI Międzynarodowy Festiwal Siatkówki Radomskiej, Czarni Radom pokonali 3:0 Jadar Siedlce. W sobotę kolejne pojedynki towarzyskiego turnieju.

Przed pierwszym spotkaniem festiwalu z udziałem gospodarzy, Czarnych i Jadaru Siedlce, przedstawiciele klubu podziękowali Pawłowi Bilińskiemu, wieloletniemu libero Czarnych.

Radomianom udało się w pierwszym secie zaskoczyli rywali. Przy zagrywce Jakuba Wachnika wypracowali dziesięciopunktową przewagę, która wystarczyła, aby wygrać pewnie tę odsłonę. W drugiej partii to rywale, przez długi czas utrzymywali przewagę. W decydującym momencie, to radomianie zachowali jednak więcej opanowania i zdołali rozstrzygnąć seta na swoją korzyść, a decydujący punkt dla Czarnych zdobył bezpośrednio zagrywką Kamil Gutkowski. W trzeciej odsłonie gospodarze szybko objęli prowadzenie i do końca seta, utrzymywali przewagę. Wygraną przypieczętował atakiem "z krótkiej" środkowy bloku Czarnych, Janusz Gałązka.

- Momentami nasza gra wygląda już nieźle - ocenił spotkanie Wojciech Stępień, trener Czarnych. - Na pewno będę miał dylemat, kogo wybrać do meczowej dwunastki, a później do wyjściowej szóstki.

W sobotnich spotkaniach, Czarni zagrają o godz. 10 ze Ślepskiem Suwałki, na godz. 12 zaplanowano mecz Chemes Humenne - Siedlce, na godz. 16 Siedlce - Suwałki, a na godz. 18, mecz radomian z mistrzami Słowacji.

Czarni Radom - Jadar Siedlce 3:0 (25:15, 25:22, 25:22).
Czarni: Goncierz, Prygiel, Gutkowski, Wachnik, Gałązka, Kałasz - Pszenny (libero).