Siatkarze plażowi na turnieju z cyklu World Tour w Hadze bez sukcesów

Michał Nowak
Michał Bryl (z prawej, w przyjęciu) i Grzegorz Fijałek, nie mogą zaliczyć do udanych turnieju World Tour w Hadze. FIVB
Polskie pary nie zaliczą do udanych występu podczas turnieju z cyklu World Tour, który odbył się w Hadze. Oba polskie duety pożegnały się z imprezą na wczesnym etapie. W zmaganiach wystąpiły pary Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek / Michał Bryl. Ten ostatni zawodnik reprezentuje barwy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni.

Na otwarcie zmagań duet Fijałek/Bryl zwycięzył z Amerykanami Allen/Slick 2:1. Wygrana nie przyszła jednak biało-czerwonym łatwo. Pierwszą partię wygrali rywale. Amerykanie prowadzili już w drugim secie nawet 13:8, ale Polakom udało się odwrócić losy seta i zwyciężyć oraz później wygrać tie-breaka. Gorzej powiodło się Polakom w drugim dniu rywalizacji. Najpierw przegrali, dość wyraźnie, z reprezentantami Rosji, parą Krasilnikow/Liamin 0:2, w setach do 15 i 14. W kolejnej rundzie Bryl i Fijałek zagrali z duetem z Brazylii Pedro/Guto i przegrali, także 0:2, ale to spotkanie miało dużo bardziej wyrównany przebieg niż to z Rosjanami. Tutaj Polacy przegrali w obu partiach na przewagi, do 22 i 21. Po tej porażce pożegnali się jednak z turniejem.

Tylko dwa mecze w Hadze rozegrali natomiast Rudol i Szałankiewicz, którzy doznali dwóch porażek. Najpierw przegrali z austriacką parą Doppler Horst 0:2 (17:21, 18:21), a później z Brazylijczykami Pedro/Guto, również bez zdobytego seta (15:21, 18:21) i zakończyli swój udział w turnieju na dwóch pojedynkach.

W turnieju w Hadze ostatecznie triumfowała para Liamin/Krasilnikow, z którą przegrał duet Rudol/Bryl. Rosjanie w finale pokonali Hiszpanów Herrera/Gavira. Trzecie miejsce zajęli Włosi Nicolai/Lupo po wygranej ze Szwajcarami Beeler/Karttiger.