Siatkarze uczcili pamięć radomskiego sędziego (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom pokonali w meczu poświęconym pamięci Janusza Sobola 3:0 SMS Spała T. Klocek
W towarzyskim spotkaniu poświęconym pamięci Janusza Sobola, radomskiego sędziego siatkarskiego, Czarni Radom pokonali 3:0 Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Mecz obserwowali najbliżsi zmarłego przed niespełna miesiącem sędziego, żona Maria, syn Krzysztof i brat Andrzej. Zawody poprowadzili przyjaciele Janusza Sobola, również znani radomscy sędziowie, Sylwester Strzylak i Paweł Zajc.

Młodzież ze Spały, rozpoczęła niezwykle ambitnie. Po serii trudnych zagrywek, Łukasza Łapszyńskiego, uczącego się w Spale zawodnika Czarnych, SMS prowadził 5:1. Miejscowi szybko odrobili straty i wygrali pierwszego seta. W drugim, radomianie przeważali przez cały czas. Nieco więcej emocji dostarczyła trzecia odsłona, w której goście prowadzili sześcioma punktami. Podopieczni Wojciecha Stępnia zdołali jednak wyrównać i wygrać seta na przewagi i zwyciężyć w całym meczu 3:0. W ekipie Spały zagrał drugi z uczących się tam zawodników Czarnych, Łukasz Zugaj. W ekipie radomian zaprezentowało się czternastu zawodników, w tym junior, Rafał Faryna.

- Spotkaliśmy się, aby uczcić pamięć Janusza Sobola i to w tym meczu było najważniejsze - stwierdził po spotkaniu Stępień. - Wynik, skład mają drugorzędne znaczenie.

Czarni Radom - SMS Spała 3:0 (25:20, 25:20, 27:25).
Czarni: Gonciarz, Prygiel, Szumielewicz, Pszenny, Ostrowski, Staniec - Biliński (libero) oraz Górski, Skwarek, Kleczaj, Faryna, Surma, Filipowicz (libero), Michalski (libero).