Siatkarze Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec wygrali u siebie z UKS Herkulesem Sulejówek 3:1

Marcin Ziółkowski
Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec wygrała trzecie spotkanie w tym sezonie I ligi mazowieckiej siatkarzy. archiwum klubowe
Siatkówka. Drużyna Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec wygrała u siebie z UKS Herkulesem Sulejówek 3:1 w meczu 4. kolejki I ligi mazowieckiej siatkarzy. Kolejny mecz zagrają na wyjeździe z POLCANEX Kobyłka.

Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec wygrała u siebie z UKS Herkulesem Sulejówek 3:1

W ostatnim meczu siatkarze z Szydłowca pokonali w hali Jana Pawła II przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu ekipę UKS Herkules Sulejówek 3:1 (22:25,25:13, 26:24, 25:17). RAS zagrała w składzie: Bartek Gregorek, Sylwester Janek, Paweł Jedynak, Adam Sąpór, Michał Bucki, Jakub Pastuszka, libero Paweł Tyczyński, Rafał Budzyński, Michał Bank, Łukasz Lis, Mariusz Janiszewski, Paweł Sąpór, Konrad Soból, Piotr Czerniak – libero. Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Zespół z Szydłowca mocno walczył do samego końca, jednak finalnie przegrał tę część meczu 22:25. W drugiej partii gospodarze całkowicie zdominowali zespół z Sulejówka. W tym secie goście nie byli w stanie nawiązać walki z drużyną RAS-u i ostatecznie partia ta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:13. W trzeciej serii ponownie obserwowaliśmy równą grę obu ekip. Szydłowiecka drużyna cały czas czuła oddech rywali na plecach, ale ostatecznie wygrała po zaciętej partii wynikiem 26:24. Czwarty set był ponownym pokazem wyższości drużyny gospodarzy. Szydłowianka wygrała tę partię do siedemnastu punktów, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 3:1. O obecnej grze zespołu, wypowiedział się po meczu jeden z trenerów Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec - Konrad Korzeniowski.

- Na razie ta forma nam faluje, szczególnie w elemencie przyjęcia. To jest nasz problem, sami stwarzamy sobie sytuacje do których nie powinno dojść” - powiedział.

W tabeli pierwszej ligi mazowieckiej siatkarzy Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec wciąż utrzymuje się w górnej połowie tabeli, zajmując trzecie miejsce. Siatkarze z Szydłowca mają na swoim koncie dziewięć punktów. Na ten wynik złożyły się trzy zwycięstwa: 3:0 z GKS Jaguarem Wolanów, 3:2 z KTS Flot Iskrą Warszawa oraz ostatnie zwycięstwo 3:1 z UKS Herkules Sulejówek i jedna porażka z IŁ Capital Huragan Stare Babice 2:3.

W najbliższy weekend Szydłowieccy siatkarze nie rozgrywają ligowego spotkania. W kolejnym spotkaniu siatkarze Rodzinnej Akademii Sportu Szydłowiec zagrają na wyjeździe z liderem tabeli - zespołem POLCANEX Kobyłka. Spotkanie rozpocznie się 13 listopada o godzinie 18 w Kobyłce. Najbliżsi przeciwnicy siatkarzy RAS-u są w tym sezonie niepokonani. W trzech meczach mają komplet zwycięstw, a w przegranym polu pozostawili już PSG KPS Siedlce II (3:2), ProNutiva SKK Belsk Duży (3:1), IŁ Capital Huragan Stare Babice (3:0) i KTS Flot Iskra Warszawa (3:0). Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby drużynie z Szydłowca, przeskoczyć POLCANEX w ligowej tabeli.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0