Siatkówka plażowa. Mirosław Ziętkowski, współorganizator...

  Siatkówka plażowa. Mirosław Ziętkowski, współorganizator BeachBall Radom 2018: - Chcemy, aby to była cykliczna impreza

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Nowak

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mirosław Ziętkowski, współorganizator BeachBall Radom 2018.

  Mirosław Ziętkowski, współorganizator BeachBall Radom 2018.

  Tuż przy fontannach, w samym centrum Radomia, na ustawionych tam boiskach do siatkówki plażowej rozpoczął się w piątek, 31 sierpnia, turniej BeachBall Radom 2018. Organizatorzy chcą, aby była to impreza cykliczna. Rozmawialiśmy z Mirosławem Ziętkowskim, współorganizatorem zmagań.
  Mirosław Ziętkowski, współorganizator BeachBall Radom 2018.

  Mirosław Ziętkowski, współorganizator BeachBall Radom 2018.  Turniej BeachBall Radom 2018 ruszył. Siatkówka plażowa znów zawitała do centrum Radomia. Skąd pomysł na organizację takiej imprezy właśnie w tym miejscu?
  - Pomysł można powiedzieć, że urodził się z bardzo prostego powodu, mianowicie żeby gdzieś u nas w Radomiu pokazać, że ta siatkówka plażowa jest u nas obecna od kilkunastu lat, że mamy zawodników i to takich, którzy rywalizują na krajowej arenie. Sam pomysł był taki, aby zrobić coś takiego niecodziennego. W porozumieniu z miastem i Piotrem Głogowskim, z którym wspólnie to organizujemy od strony logistycznej, doszliśmy do wniosku, że faktycznie jak już coś zrobić, to z "przytupem" i w najbardziej centralnej części Radomia.

  ZOBACZ TEŻ: Daniel Pliński: Pamiętam dwa lata spędzone w Radomiu i były to fantastyczne lata. Radom zostaje na zawsze w moim sercu.

  Czego kibice są i będą świadkami w ten weekend?
  - Dzieje się tu sporo. W piątek rozegrano turniej mixtów, do którego zgłosiło się 18 par, praktycznie z całej Polski. Miłą niespodzianką jest to, że grają zawodnicy Cerradu Czarnych Radom z dziewczynami z E.Leclerc Radomki Radom. W sobotę rozegrany zostanie turniej w kategorii open mężczyzn. Również tam mamy 18 par. Można powiedzieć, że szykujemy się na mocne siatkarskie grzmoty, bo tu naprawdę będzie się działo patrząc po tych zawodnikach, którzy się zgłosili. W niedzielę gramy kategorię oldbojów, czyli panowie w wieku +40 i +50 i tam jest 16 duetów zgłoszonych.  W piątek swoją obecność zaznaczył Daniel Pliński, który zagra także w turnieju mężczyzn, w duecie z Dominikiem Witczakiem. Nazwiska naprawdę głośne.
  - Tak, bo chcieliśmy zrobić z tego imprezę, choć amatorską, to na wysokim poziomie sportowym. Dzięki Danielowi Plińskiemu, Dominikowi Witczakowi czy pozostałym innym zawodnikom ten poziom zapowiada się naprawdę na wysoki. To pokazuje, że zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy w Radomiu jest. Zależy nam na tym, aby te zawody udały się tutaj pod każdym kątem. Zarówno sportowym, jak i logistycznym czy marketingowym, aby projekt, który stworzyliśmy czyli BeachBall Radom był imprezą cykliczną na stałe już wpisaną do kalendarza imprez sportowych w Radomiu.

  ZOBACZ TAKŻE: Terminarz turnieju BeachBall Radom 2018.

  Czyli można się spodziewać, że takie turnieje będą organizowane co roku?
  - Generalnie plan mamy dokładnie taki, bo ustalając całą infrastrukturę i logistykę tego eventu wspólnie z władzami miasta, prezydentem Radosławem Witkowskim, ustalaliśmy, że idealnie by było gdyby tutaj w centrum Radomia organizować tego rodzaju imprezy. Łącznie z tym, aby usypywać kolejne boiska już na budującym się od nowa Placu Jagiellońskim, bo tam są już większe możliwości. Niewykluczone, że będą tam imprezy typu Puchar Polski czy mistrzostwa Polski. Możliwości jest dużo. Ważne jest to, że jest przyzwolenie z Urzędu Miasta czy z MOSiR-u i ta współpraca układa się wzorowo.

  Można więc założyć, że Radom stanie się ważnym punktem na tej plażowej części siatkarskiej mapy Polski?
  - Dokładnie tak byśmy chcieli, z paru powodów. Plażówka jest sportem bardzo widowiskową, do tego jest idealną formą promocji i zdrowego stylu życia, ale też pokazania i Polsce i światu, że w Radomiu, mieście centralnej Europy może się dziać dużo fajnych sportowych rzeczy i właśnie tak chcemy to robić.

  Autor jest również na Twitterze  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

  [UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma


  E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!
  [TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

  HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!
  Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>