Siatkówka. Zawodnicy Cerrad Enea Czarnych Radom z medalami Mistrzostw Europy. W weekend "Wojskowi" pojadą na turniej do Lwowa

Łukasz Kościelniak
Alen Pajenk, Alen Sket i Dejan Vincić zdobyli z reprezentacją Słowenii srebrne medale na tegorocznych Mistrzostwach Europy. CEV
W niedzielę zakończyły się siatkarskie Mistrzostwa Europy w siatkówce. Srebrne medale wywalczyła reprezentacja Słowenii, która w finale uległa Serbii 1:3. W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Alberto Giulianiego było trzech zawodników Cerrad Enea Czarnych Radom: Dejan Vincić, Alen Pajenk oraz Alen Sket.

Przypomnijmy, że Słowenia była jednym z gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy w siatkówce. Po wyjściu z fazy grupowej Słoweńcy pokonali Bułgarię, Rosję oraz reprezentację Polski.

Trener „Wojskowych”, Robert Prygiel chciałby, żeby zawodnicy wrócili do treningów już w najbliższy czwartek. Właśnie wtedy radomianie wyjadą do Lwowa, gdzie wezmą udział w towarzyskim turnieju. Bardzo możliwe, że Vincić, Pajenk i Sket do normalnych zajęć z drużyną wrócą jednak dopiero na początku przyszłego tygodnia.

W trakcie turnieju na Ukrainie Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się z dobrze znaną Asseco Resovią Rzeszów, gospodarzami imprezy, czyli Barkom Kazany Lwów oraz tureckim Galatasaray Stambuł. Będzie to dla nich kolejna forma sprawdzenia formy przed rozpoczęciem nowego sezonu Plus Ligi.

Przypomnijmy, że „Wojskowi” pierwsze mecze sparingowe zaliczyli w miniony weekend. W sobotę w rozegranym w Radomiu spotkaniu zremisowali z beniaminkiem siatkarskiej ekstraklasy, MKS-em Ślepsk Malow Suwałki 2:2.

W niedzielę w Kobyłce w pojedynku tych dwóch drużyn lepsi okazali się już jednak podopieczni Roberta Prygla, którzy zwyciężyli swojego rywala 3:2.

Poniedziałek był dla siatkarzy dniem wolnym od zajęć. Do treningów podopieczni Roberta Prygla wrócili dzisiaj.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 25:23, 18:25, 18:25, 17:15)

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Grzechnik, Ostrowski, Butryn, Protopsaltis, Firszt, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Filip, Włodarczyk, Boruch.

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń, Bołądź, Takvam, Sapiński, Rohnka, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Siek, Skrzypkowski, Rudzewicz .