Siedem medali kadetów Olimpijczyka Radom w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli siedem medali w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Olimpijczyk Radom
Siedem medali w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie, w zawodach w stylu klasycznym wywalczyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom.

Podopieczni trenerów Zdzisława Kolanka oraz Włodzimierza Zawadzkiego przywieźli jeden złoty, jeden srebrny i pięć brązowych krążków. Olimpijczyk zajął ponadto drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej, w której przegrał jednym punktem z MKZ Unią Racibórz. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z całej Polski.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 54 kilogramów stanął Maciej Parszewski, który w finale pokonał Jakuba Łysonia z AKS Piotrków Trybunalski. Srebro w kategorii do 58 kilogramów zdobył Islam Adzhiev, który w finale przegrał z Krzysztofem Steffanem z ZKS Granica Gdańsk.

Brązowe medale zdobyli: Patryk Dudziński (do 58 kilogramów), Oskar Piątek (do 63 kilogramów), Konrad Kozłowski (do 69 kilogramów) oraz Karol Chudzik (do 85 kilogramów).

Ponadto jeden medal (srebrny) wywalczył zawodnik Orlika Wierzbica, Marek Kulaga (kategoria wagowa do 69 kilogramów).