Damian Wiśniewski
AFP/East News
W meczu 23. kolejki włoskiej Serie A Napoli grało na wyjeździe z Fiorentiną. Klub, w którym występują Piotr Zielinski i Arkadiusz Milik zremisował 0:0.

Obaj Polacy wystąpili w tym spotkaniu. Piotr Zieliński od pierwszej do ostatniej minuty, a Arkadiusz Milik rozpoczął tym razem mecz na ławce rezerwowych.

Zieliński wyglądał w tym meczu dość przeciętnie. Za mało było błysku w jego grze, statystyka jego kontaktów z piłką (52) też nie wygląda imponująco, jak na zawodnika, który ma być rozgrywającym. Polak oddał jeden strzał, posłał jedno kluczowe podanie i wygrał jeden pojedynek.

W ataku Napoli zagrało ustawieniem Insignie - Mertens. Tym razem Carlo Ancelotti posadził Arkadiusza Milik na ławce rezerwowych, ale nie mógł być zadowolony z gry wyżej wymienionej dwójki i były napastnik między innymi Górnika Zabrze po około godzinie meczu zameldował się na boisku.

Był aktywny, zwłaszcza pod koniec meczu zagroził bramce Fiorentiny, ale gola nie zdobył. Wicelider, jakim jest Napoli, zagrał przeciętnie i stracił punkty. Juventus będzie więc miał szansę, by po tej kolejce mieć już ogromną, jedenastopunktową przewagę nad kolejnym zespołem w tabeli.

Skrót meczu

Fiorentina - Napoli 0:0

Fiorentina: Lafont; Ceccherini, Hancko (Hugo 57), Pezzella, Biraghi, Dabo, Edimilson, Veretout, Chiesa, Gerson (Mirallas 69' - Simeone 81'), Muriel

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui (Ghoulam 5') - Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zielinski - Insigne (Verdi 77'), Mertens (Milik 62').

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Skrót TV na YouTube. Bezbramkowy remis Napoli z Fiorentiną. 90 minut Zielińskiego, Milik wszedł z ławki - Echo Dnia Świętokrzyskie