Słaby mecz u siebie siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom. Porażka z Aluron CMC Warta Zawiercie. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Czarni - Zawiercie
Fragment meczu Czarni - Zawiercie Sylwester Szymczak
Nie tak wyobrażali sobie ligową inaugurację we własnej hali kibice Cerrad Enei Czarnych Radom. Ich drużyna przegrała z bardzo mocną Aluron CMC Warta Zawiercie.

Porażka Cerrad Enea Czarnych z Wartą Zawiercie

Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 18:25, 16:25)

Cerrad Enea Czarni: Woicki, Schulz 14, Borges 4, Łukasik 8, Tammemaa 7, Lemański 6, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Nowak, Rusin 4, Firszt.
Aluron CMC Warta: Tavares 3, Konarski 16, Kwolek 15, Kovacevic 12, Rejno 7, Zniszczoł 8, Danani (libero) oraz Łaba, Rajsner, Dulski, Kozłowski.
MVP: Dawid Konarski (Aluron CMC Warta Zawiercie)
Po wygranym meczu 3:2 w Lublinie, kibice radomskiego zespołu przyszli na mecz z dużym apetytem. Wierzyli, że w debiucie we własnej hali Wojskowi zdołają powalczyć z brązowym medalistą ostatnich mistrzostw. Pierwsze minuty były nawet obiecujące, bo gospodarze prowadzili 9:3. Potem jednak coś wyraźnie się zacięło. Goście poprawili blok i szybko zrobiło się 9:8. Goście szybko wypracowali sobie przewagę, której już nie oddali.
Druga część spotkania równiez zaczęła się obiecująco, bo Czarni dzielnie się trzymali i walczyli...ale do stanu 12:12.
W ostatnim secie od początku gra była słaba. Warta pokazała się z bardzo dobrej struny i zasłużenie wygrała.
Następny mecz, Cerrad Enea Czarni zagrają w poniedziałek na wyjeździe z BBTS Bielsko Biała. Kolejne domowe spotkanie drużyna zagra 14 października ze Stalą Nysa.