Słaby występ Cerradu Czarnych i porażka z Effectorem w Kozienicach (wideo)

Martin Nowak
Bartłomiej Bołądź (w bloku, z numerem 1) był najlepiej punktującym zawodnikiem Cerradu Czarnych w spotkaniu z Effectorem. Zdobył 14 oczek. Łukasz Wójcik
Cerrad Czarni Radom w pierwszym meczu Memoriału Janusza Sobola przegrali w Kozienicach z Effectorem Kielce 0:3.

Memoriał międzynarodową obsadę. W turnieju biorą udział cztery zespoły. Obok gospodarzy są to Effector Kielce oraz słowacki Mirad Presov i fiński Isku Volley Tampere. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy rywalizowali w Kozienicach.

„Wojskowi” dobrze rozpoczęli ten mecz. Przez kilka minut prowadzili nieznacznie. Przy stanie 16:12 o przerwę poprosił Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora. Po czasie goście zdobyli punkt, a potem na zagrywkę powędrował Michał Kędzierski, były rozgrywający Cerradu Czarnych. Młody zawodnik utrudnił swoim serwisem przyjęcie radomianom, przez co kielczanie zbliżyli się na dystans jednego punktu, a później doprowadzili do remisu 21:21. Potem świetną zagrywką popisał się Krzysztof Wierzbowski, a Radosław Zbierski z lewego skrzydła atakował w aut. Partię otwarcia zakończył skutecznym atakiem po prostej Sławomir Jungiewicz.

W drugim secie sytuacja nieco się odwróciła. Tym razem to Effector minimalnie prowadził praktyczie przez cały czas trwania partii.Różnica była taka, że podopieczni trenera Daszkiewicza dowieźli wygraną do końca partii.

Cerrad Czarni fatalnie rozpoczęli trzecią odsłonę. Kielczanie prowadzili 4:0, potem 8:3 i 11:6. Po skutecznym ataku Bartłomieja Bołądzia (12:15), szkoleniowiec Effectora poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po asie serwisowym Radosława Zbierskiego Cerrad Czarni wyszli na prowadzenie 20:19. Końcówka była zacięta. Jungiewicz atakiem z prawego skrzydła dał Effectorowi piłkę meczową, a chwilę później Bołądź został zablokowany i kielczanie wygrali 3:0. Kolejny mecz w Memoriale radomianie rozegrają dzisiaj w hali MOSiR w Radomiu o godzinie 18:30 z Isku Volley Tampere.

Cerrad Czarni Radom - Effector Kielce 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)
Cerrad Czarni: Bołądź (14), Pliński (3), Grzechnik (4), Żaliński (13), Zugaj (1), Zbierski (10), Kowalski (libero) oraz Grobelny (2), La Cavera
Effector: Jungiewicz (14), Wierzbowski (8), Kędzierski (1), Takvam (10), Buchowski (9), Maćkowiak (8), Sobczak (libero) oraz Komenda (1), Linda.