Słowacja. Smak morza w Popradzie

  Słowacja. Smak morza w Popradzie

  Łukasz Barucha, Wojciech Lubiński

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Słowacja. Smak morza w Popradzie

  ©Aquacity

  Co prawda Słowacy morza nie mają, ale za to natura szczodrze obdarzyła ich kraj w gorące źródła wód termalnych. Brak dostępu do morza Słowacy wynagrodzili sobie budową licznych aquaparków i kompleksów termalnych rozsianych po całym kraju, które - jak wiemy - od lat przyciągają turystów z Polski. Jeden ze słowackich ośrodków termalnych - AquaCity
  Słowacja. Smak morza w Popradzie

  ©Aquacity

  Aquacity

  (fot. Aquacity)

  Poprad poszedł jednak o krok dalej i postanowił zafundować dzieciom namiastkę morskich atrakcji. Uruchomił basen z prawdziwą słoną wodą wraz z tarasem słonecznym i piaszczystą plażą. Zatem dzieci, które nie mają okazji wyjechać nad morze, mogą posmakować morskich klimatów …pod Tatrami. Budowa nowoczesnego basenu dla dzieci o nazwie "Wyspa Skarbów" to przykład na to, jak słowackie aquaparki regularnie zabiegają o wszelkie nowości, by zachęcić do przyjazdu turystów nie tylko ze Słowacji, ale także z sąsiednich krajów.


  Ekologia i wodny relaks

  AquaCity Poprad jest jednym z największych aquaparków na Słowacji i stanowi przykład do naśladowania pod względem działań ekologicznych. Warto wspomnieć, że w 2008 roku ośrodek ten zdobył turystycznego Oscara - nagrodę World Travel Awards, przyznawaną już od ponad 20 lat przez ekspertów branży turystycznej. Miejsce zostało docenione jako najlepsze miejsce rodzinnego wypoczynku, najlepszy ośrodek uzdrowiskowy i najlepszy ośrodek ekologiczny. W Aquacity Poprad znajduje się 13 basenów z wodą termalną, która jest naturalnie ogrzewana do 38 stopni Celsjusza. Zarówno dorośli jak i dzieci przebywający w AquaCity -będą zadowoleni z szerokiej gamy atrakcji w wewnętrznych basenach termalnych i wypoczynkowych.

  Są tam m.in. dwa subtelnie podświetlone, kryte baseny Blue Diamond. Mają największe stężenie minerałów, są doskonałym miejscem do relaksującego pływania. Można tam także wypić drinka w wodnym barze. Kolejna wewnętrzna atrakcja to Centrum Blue Sapphire , które budzi się do życia wieczorem, kiedy to do rytmu muzyki rozpoczynają się wyjątkowe trójwymiarowe pokazy laserowo - holograficzne. Jednak w sezonie letnim największą atrakcją cieszą się baseny zewnętrze o zróżnicowanej temperaturze wody, a wokół nich licznie rozstawione leżaki oraz plaża.
  Oprócz basenów i atrakcji wodnych na gości czeka również centrum fitness, Wellness i Spa. W AquaCity można też połączyć ćwiczenia i rozrywkę. W salach gimnastycznych, centrum fitness i gabinecie masażu do dyspozycji gości są osobiści trenerzy i masażyści. Później można przejść do Spa Vital World i skorzystać z różnego rodzaju saun oraz jaskini śnieżnej

  "Wodne miasto" w Popradzie rozwija się bardzo dynamicznie i rozbudowuje infrastrukturę. Posiada trzy hotele o standardzie 3 i 4-gwiazdkowym. Ostatnie nowości to wspomniany już basen dziecięcy z morską wodą oraz budowa centrum sportowego z hotelem oraz boiskiem - gotowym do ugoszczenia choćby naszych klubów piłkarskich na zgrupowaniach pomiędzy rundami i sezonami. Co warte podkreślenia, stadion posiada podgrzewaną (wodą geotermalną) murawę, której temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza. Można więc na niej trenować przez cały rok.

  Aquacity

  (fot. Aquacity)

  Baza wypadowa

  Poprad to idealnie ulokowane miejsce "w centrum wydarzeń". Bo też wokół dzieje się sporo. Możemy tutaj skorzystać z szesnastu solidnych tras o różnych poziomach trudności. Jednym z miejsc dla miłośników jazdy na rowerze jest Bike Park w Starym Smokowcu, gdzie możemy oczywiście na miejscu wypożyczyć rowery. Do tego wokół znajduje się 600 km oznaczonych szlaków turystycznych oraz niezliczona liczba atrakcji sportowych. W Wysokich Tatrach działa też fantastyczna kolejka, dowożąca turystów na Łomnicki Szczyt, gdzie czeka na nich taras widokowy na wysokości 2634 m n.p.m, usytuowany nad przepaścią.

  Zanim jednak wyruszymy w trasę warto zapoznać się z tym, co dokładnie czeka nas w Popradzie i w Wysokich Tatrach. Najlepiej on-line. Dzięki temu można zakupić wejściówki na wybrane atrakcje, korzystając ze specjalnych kart i przysługujących zniżek. Tam też znajdziemy szczegółowe cenniki, mapy, informacje pogodowe i sprawnie zorganizujemy wyjazd jeszcze w domu, przed monitorem. Nie będzie to łatwe, bo jest w czym wybierać. A po całym dniu spędzonym w słowackim Tatrach nie pozostaje nam nic innego jak zanurzyć się i relaksować w wodach termalnych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP