Śluby w urzędach stanu cywilnego w Łodzi powoli wychodzą z mody. Coraz częściej narzeczeni na miejsce zaślubin wybierają pałace, restauracje, hotele, a nawet parki i ogrody.

Od marca 2015 roku wystarczy zapłacić dodatkowo tysiąc złotych i można wziąć ślub poza urzędem, np. w plenerze. Jak tłumaczy Aneta Papis, zastępca dyrektora Urzędu Stanu Cywilnego w Łodzi, muszą być spełnione dwa warunki.

- Muszą być zapewnione uroczysta forma uroczystości oraz bezpieczeństwo jej uczestników - podkreśla Aneta Papis.

W 2015 roku w Łodzi urzędnicy udzielili 44 ślub poza urzędem.

W 2016 roku ta liczba wzrosła i takich uroczystości odbyło się 68. W 2017 roku urzędnicy udzielili 70 ślubów w pałacach, restauracjach, instytucjach i na świeżym powietrzu, a na ten rok zaplanowano ich już 60. Osiemnaście z nich odbędzie się w czerwcu. Takich ślubów może być więcej, narzeczeni zgłaszają się do urzędu z maksymalnie półrocznym wyprzedzeniem.

Taki ślub jest znacznie droższy od tego w urzędzie. W urzędzie płaci się jedynie 84 zł, do ślubu poza gmachem trzeba doliczyć 1000 zł.

Przedstawiamy listę najpopularniejszych miejsc w Łodzi (poza urzędami stanu cywilnego), w których odbywają się śluby. By je zobaczyć kliknij w przycisk Zobacz galerię