sportowy24
  Sporo grania w sobotę na piłkarskich boiskach

  Sporo grania w sobotę na piłkarskich boiskach

  /W.Ł./

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Marcin Matysiak, były bramkarz Radomiaka zagra w sobotę w Broni Radom w meczu kontrolnym z Oskarem Przysucha.

  Marcin Matysiak, były bramkarz Radomiaka zagra w sobotę w Broni Radom w meczu kontrolnym z Oskarem Przysucha. ©Tadeusz Klocek

  Wszystkie zespoły piłkarskiej trzeciej i czwartej ligi rozegrają dziś mecze kontrolne. Każda drużyna będzie testować nowych piłkarzy. Kto gra Energia Kozienice - Legion Głowaczów, sobota, godz. 10, boisko w Stanisławicach lub w Kozienicach przy ul. Wiślanej, Broń Radom - Oskar Przysucha (boczne trawiaste boisko przy ul. Narutowicza 9), Pilica Białobrzegi - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Szydłowianka Szydłowiec - Neptun Końskie, Mazowsze Grójec - Pilica Nowe Miasto, Zwolenianka Zwoleń - Jodła Jedlnia Letnisko, Gryf Policzna - KP Stanisławice, sobota, godz. 11, Wulkan Zakrzew - KS Potworów (boisko w Golędzinie), sobota, godz. 16.
  Marcin Matysiak, były bramkarz Radomiaka zagra w sobotę w Broni Radom w meczu kontrolnym z Oskarem Przysucha.

  Marcin Matysiak, były bramkarz Radomiaka zagra w sobotę w Broni Radom w meczu kontrolnym z Oskarem Przysucha. ©Tadeusz Klocek

  W Radomiu trzecioligowa Broń zagra z Oskarem, Przysucha. W radomskim zespole testowana będzie spora grupa nowych zawodników. Wśród nich Słowak, Peter Drobnjak, Tunezyjczyk Wajih Bouchniba, dwaj Ukraińcy Andrirj Radczenko, Anatolij Titunin i Marcin Matysiak. Trener Broni Tomasz Dziubiński liczy także, że przyjedzie napastnik Pascal Ekwueme z Pelikana Łowicz.

  WIATRAK W OSKARZE
  Sporo zmian kadrowych zapowiada się w przysuskim Oskarze.
  Ubyło trzech zawodników, Michał Lament i Patryk Zięba (koniec wypożyczenia) i Konrad Siwek do KS Sokolniki Mokre. Piotr Przepiórka trenuje w Warce, Wojciech Serodziński w Pilicy Białobrzegi, Karol Kucharski w Radomiaku Radom, a Jakub Sapieja nie wznowił treningów. W meczu z Bronią testowani będą obrońcy Konrad Kałowski (ostatnio Zorza Kowala), Sebastian Jura (Woy Bukowiec Opoczyński), bramkarz Sebastian Dadasiewicz (Unia Krzywda) i pomocnik Mateusz Midziołek (Broń Radom).
  Po kontuzjach i chorobach treningi wznowili, Paweł Maciejczak i Kamil Lewiński. Nowym graczem został obrońca Mazowsza Grójec, Marcin Wiatrak.

  DŁUGI MECZ
  Spotkanie Pilicy Białobrzegi z Ożarowianką będzie rozegrane trzy tercje po 45 minut każda. - Tak się umówiłem z trenerem Ożarowianki, bo obaj mamy sporą ilość piłkarzy i chcemy, żeby każdy zagrał po 45 minut - mówi Arkadiusz Modrzejewski, szkoleniowiec Pilicy.
  W Pilicy pojawi się nawet dwunastu nowych graczy. - Szukamy głównie zawodników na boki pomocy. Trzech czterech z szerokiego grona wybiorę po meczu z Ożarowianką - dodaje trener Modrzejewski.
  Na boisku po długich kontuzjach pojawią doświadczeni gracze, Marek Gołębiewski i Damian Rożej.

  DWÓCH Z RADOMIAKA
  Beniaminek czwartej ligi, Zwolenianka Zwoleń w spotkaniu z Jodłą Jedlnia testować będzie, dwóch zawodników rezerw Radomiaka, Jakuba Miałkowskiego i Romana Skowrońskiego, Mateusza Gromskiego z Jodły i Karola Stępniewskiego z Polonii Iłża. W zwoleńskiej drużynie zabraknie Pawła Kopcia, który wyjechał do Niemiec do pracy.

  24 zawodników będzie miał na mecz z Pilicą Nowe Miasto, Andrzej Prawda, trener Mazowsza Grójec. Poza Marcinem Wiatrakiem i Igorem Strzygą z Mazowsza nikt nie ubył. Pozostali piłkarze trenują i walczą o podpisanie umowy na nowy sezon. Z nowych piłkarzy trenują z grójecką drużyną, Robert Prokopczyk (ostatnio Kraska Jasieniec), Mikołaj Nojek (Korona Góra Kalwaria), Rafał Sobczyk (Mogielanka Mogielnica), Aleksander Fogler (Polonia Warszawa) i Piotr Cudny (Józefovia Józefów). - Nikogo nie skreślamy. Każdy ma szansę gry w naszym klubie. Kadra zostanie ustalona 1 sierpnia, po czterech wcześniej rozegranych sparingach - mówi Mirosław Łukiewicz, prezes grójeckiego klubu.

  Pierwszy swój mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegra Szydłowianka Szydłowiec, która na własnym boisku podejmować będzie konecki Neptun. W szydłowieckiej drużynie zagra dwóch nowych futbolistów, Eryk Kołodziejski, junior wychowanek oraz Mateusz Ogar, który ostatnio grał w Hubalu Chlewiska. Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją (zerwane więzadła poboczne w kolanie) zagra Georghe Teboh.

  BRAMKARZ Z BRONI
  Na dużo zmian nie zanosi się w kozienickiej Energii. Z podstawowych graczy z minionego sezonu brakuje Kacpra Nowocienia, który trenuje z Radomiakiem Radom. Dwóch rezerwowych zawodników, Adrian Kutyła i Dawid Stawczyk nie oczekiwanie ubyli. Ten pierwszy nie wznowił treningów i poinformował trenera Pawła Potenta, że w Energii grać nie będzie. Z kolei Dawid Stawczyk przerwał treningi, bo zamierza wyjechać do Warszawy.
  Jest też kilku całkiem nowych, Bartłomiej Dudek z Podlasia Biała Podlaska, Daniel Kalbarczyk z Centrum Radom i bramkarz Michał Majos z Broni Radom. Cała trójka zagra dziś w meczu z Legionem Głowaczów.

  Więcej czytaj w sobotnim "Echu Dnia".

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ